Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Henrym Cavillovi. Muž z oceli se mohl stát třpytivým upírem

Nikola Němcová

Nikola Němcová

23. 6. 2013

Henry Cavill je zatím poměrně neznámou tváří, ale to se brzy změní, protože 20. června vtrhnul do českých kin jako Muž z oceli. Před pár lety ho na postu Supermana porazil Brandon Routh, ale tentokrát si šanci nenechal utéct.

FOTO: Henry Cavill jako Superman

Henry je novým Mužem z oceli. Zdroj: Warner Bros. Pictures

Henry Cavill se narodil 5. května 1983 v Jersey na Normanských ostrovech, které leží mezi Velkou Británií a Francií. Jeho matka pracovala jako sekretářka v bance a otec byl burzovním makléřem. Hraní se začal věnovat na internátní škole.

Kromě hraní ho vždy zajímaly antické dějiny, především byl fascinovaný Egyptem. Pokud by se nestal hercem, přidal by se k armádě nebo by šel studovat na vysokou školu egyptologii. Zpočátku získával nevýrazné role, ale vše se změnilo, když byl vybrán do seriálu Tudorovci, kde si zahrál vévodu ze Suffolku, blízkého přítele Jindřicha VIII. Přesto na přelom své kariéry stále čekal a možná přijde z nadcházejícím restartem Supermana.

1. Robert Pattinson je jeho nemesis

Henry přišel o dvě role kvůli Robertu Pattinsonovi. Nejdříve se ucházel o roli Cedrica Diggoryho v Harry Potterovi a Ohnivém poháru, kterou nakonec získal právě Pattinson. A nebylo to také naposledy. Autorka ságy Stmívání již od začátku chtěla obsadit právě Cavilla jako Edwarda, protože dle jejích kritérií byl perfektní volbou.

Než se ale film začal natáčet, byl Henry moc starý na to, aby hrál sedmnáctiletého upíra. Na scénu se opět dostal Robert Pattinson, kterého sága proslavila. Na druhou stranu může být Cavill za tuhle promarněnou šanci Pattinsonovi vděčný. Nový Superman by se z něj pak zřejmě nestal.

video
play-sharp-fill

2. Ve škole mu říkali Tlustý Cavill

Je až k neuvěření, že měl dříve problémy s váhou. Každý ho teď zná jako pohledného a svalnatého, ale v dospívání tomu tak nebylo. Spolužáci ho kvůli jeho nadváze šikanovali a byl terčem posměchu. I přesto ale neholduje zdravé výživě a dává přednost nezdravé stravě. Tlustý Cavill se z něj ale snad opět nestane.

3. Russel Crowe je jeho vzorem

Russel Crowe patří k jeho oblíbeným hercům a v Muži z oceli si zahraje Supermanova biologického otce Jor-Ela. Henry se setkal s Russelem ještě předtím, než se stal hercem. Bylo to během jeho studií a Russel na jeho škole natáčel film Životní zkouška.

„Všichni stáli v kruhu a dívali se na něj, jako kdyby byl nějaký vítězný poník. Bylo to směšné, tak jsem za ním šel, představil jsem se mu a řekl jsem, že chci být herec, a jestli by mi řekl, jaké to je jím být. Odpověděl něco ve smyslu, že někdy je to skvělé, někdy naopak ne a že za to dostává dobře zaplaceno.“

4. Pařmen World of Warcraft

Ve chvíli, kdy se dozvěděl, že získal roli v Muži z oceli, hrál hru War of Warcraft. „Myslel jsem si, že Zack volá kvůli tomu, že jsem tu roli nedostal, ale on mi naopak řekl, že je moje. Musel jsem se chovat, jako že je vše v pohodě. Být vděčný, uctivý a profesionální. Ale jakmile zavěsil, utíkal jsem nahoru a dolu ze schodů a pokřikoval jsem jako šílenec. Pořád jsem se díval do zrcadla a řval jsem věci typu Já tomu nevěřím, jsem Superman. Já jsem Superman!

FOTO: Henry Cavill jako vévoda ze Suffolku

Henry v dobách Jindřicha VIII. Zdroj: Showtime Networks

5. Má rád komiksy

Henry Cavill je prvním neamerickým hercem, který se v objeví v roli Supermana. Aby se na tuto roli připravil, přečetl několik komiksů o Supermanovi, ale nepodíval se na žádný film s tímto super hrdinou. Chtěl totiž vycházet jen z faktů, která zazněla právě v komiksech.

Nedělalo mu to však žádný problém, protože je jejich nadšencem. Mezi jeho nejoblíbenější příběhy o Supermanovi patří Death of Superman, Return of Superman, Superman: Red Son a Earth-One.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Henrym Cavillovi. Muž z oceli se mohl stát třpytivým upírem