Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Gérardovi Depardieu: Vymočil se v uličce letadla

Alice Hříbalová

Alice Hříbalová

9. 11. 2012

Gérard Depardieu patří mezi nejznámější francouzské herce všech dob. Věděli jste však, že představitel milého Obelixe byl v mládí pěkný výtržník?

FOTO: Gérard Depardieu ve filmu Asterix a Obelix

Jako Obelixe ho zná celý svět. Zdroj: H.C.E.

Herec Gérard Depardieu oplývá vskutku neobyčejným hereckým talentem. Přestože ho mnozí považují hlavně za představitele bláznivých francouzských komedií, mnohdy ukázal, že vážné role mu nečiní žádný problém. Ba naopak, snímky Poslední metro, Danton či Zelená karta, v nichž na okamžik schoval svou komediální stránku osobnosti, patří mezi jeho nejúspěšnější.

Přesto bude celému světu znám jako Obelix z populární série snímků Asterix a Obelix. V současné době můžeme v kinech tuto známou dvojici vidět již počtvrté, a to ve filmu Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva. Kritici se k nejnovějšímu dílu příběhu vyjadřují rozporuplně, pokud však patříte mezi fanoušky třeskutě vtipných Galů, určitě si jej nenechte ujít.

1. Byl mladistvým delikventem

Gérardovo dětství opravdu nebylo snadné. Vyrůstal v rodině chudého kovodělníka jako třetí ze šesti dětí, pozornost si proto vydobýval všemi možnými způsoby. Bohužel se vydal na špatnou cestu a již ve 12 letech ukončil školu kvůli problémům se zákonem. Následně utekl z domova a protloukal se světem na vlastní pěst.

2. Je vášnivým vinařem

Snad největší hercovou zálibou je víno. Své vinice miluje natolik, že se dle svých slov cítí být spíše vinařem než hercem. Ve Francii rovněž vlastní 4 restaurace, a protože k dobrému vínu se pojí i dobré jídlo, rovněž rád vaří. „Na vaření není nic těžkého,“ říká, „každý přece pozná, jestli něco chutná dobře, nebo špatně.“

3. Přijímá všechny role, které se mu naskytnou

Zahrát si v sedmi filmech ročně? Pro Gérarda žádný problém. Snad díky své snaze být všude a ve všem první přijímá herecké nabídky, aniž by si předem přečetl scénář. I kvůli tomu se občas objeví ve snímcích, které kritici roznesou na kopytech. Herci na tom však nezáleží. „Mně záleží na lidech, se kterými pracuji, ne na roli. Nemám žádné ambice ani kariérní plány, nikdy jsem je neměl. Žiji přítomností, nemám žádné cíle,“ tvrdí.

4. Hubne a přibírá jako na houpačce

Kvůli množství rolí, v nichž se Gérard objevuje, také často mění svůj zjev. Někdy se jedná jen o vousy či jiný účes, jindy role vyžaduje, aby se herec pořádně vykrmil, nebo naopak pár kilogramů shodil. A tak plní, co je mu nakázáno. Pro roli v komedii Drž hubu! například zhubnul 60 kg, jindy zase shodil 20 kg za 10 dní tak, že vůbec nejedl a pil jen čistou vodu. Otázkou však zůstává, co na to říká jeho tělo a pořádně zpomalený metabolismus.

FOTO: Gérard Depardieu ve filmu Drž hubu!

Pro roli v komedii Drž hubu! zhubl 60 kilogramů. Zdroj: UFD

5. Vymočil se do uličky v letadle

V srpnu loňského roku herec pořádně pohoršil celý svět. Na lince z Paříže do Dublinu žádal, zda by si v době turbulencí mohl odskočit, letuška mu to však nedovolila. Herec se tedy nenechal vyvést z míry, prohlásil: „Já to nevydržím,“ rozepnul si kalhoty a vymočil se přímo do uličky mezi sedadla. Po vykonání potřeby se vrátil na své místo. Podle spolucestujících vše proběhlo klidně, jedinou komplikací bylo dvouhodinové zpoždění kvůli následnému čištění letadla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Gérardovi Depardieu: Vymočil se v uličce letadla