Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Drž hubu!: Největší pitomec z blázince unesl nejnebezpečnějšího chlapa

Nikola Němcová

Nikola Němcová

11. 9. 2010

Drž hubu! je skvělá francouzská komedie s Jeanem Renem a Gérardem Depardieu. Jako každý film se ale bohužel nevyhne některým chybám. Jedna se týká bučící krabičky, jiná kopání hrobu… Přečtěte si i další absurdní chyby!

I Jean Reno a Gérard Depardieu mají své chyby, Zdroj: distributor filmu

Film vypráví o dvou lupičích, kteří shodou okolností skončí na stejné cele. Quentin (Gérard Depardieu) je ukecaný a co si budeme povídat, tak trochu i přihlouplý. Ruby (Jean Reno) je jeho pravým opakem. Chce se dostat ven z vězení a nakonec je to právě Quentin, který mu z něj pomůže. A jak už to v komediích bývá, ven se dostanou opravdu kuriózně. Quentin sní o společném bistru a Ruby o pomstě za smrt své lásky. Po celých 82 minut není o zábavu nouze.

Jean Reno hraje obvykle drsné chlápky – ať už policisty, vrahy nebo mafiány. 9. září měl premiéru jeho nový thriller 22 výstřelů a o akci v něm určitě nebude nouze.

Filmové chyby

1. Policista tvrdí, že Quentin s Rubym ukradli 15 euro a prdící polštářek. Pravdou ale je, že Quentin ukradl i bučící krabičku.

2. Když vychází Ruby z hrobky, kde vyhrabal kufřík s penězi, tak má ruce prázdné a žádný kufřík nenese.

3. Ve scéně, kdy velitel kárá čtyři policajty kvůli dvěma autům, které jim předtím Quentin ukradl, stojí tato auta v pozadí. Na obou jsou zapnuté majáky blikající modře a oranžově. Následně po střihu naskakují policajti do aut a v tu chvíli na levém autě blikají už jenom oranžová světla, přitom ta modrá neměl kdo vypnout.

Ruby v blázinci

4. Když má Ruby poraněnou pravou ruku a je s Quentinem na skládce, vyhodí ho z auta. Poté se na něj Ruby dívá skrz zavřené dveře. Když je pak v záběru, jak běží pro židli, jsou dveře otevřené.

5. Dva nezletilí se jedou projet v ukradeném BMW. Jejich jízda končí rvačkou. Quentin svým tělem vysklí okno na LandRoveru a těsně před prvním nárazem do tohoto auta je na dveřích pod oknem vidět promáčklina v plechu – to od předchozích pokusů o záběr, při kterých se okno vysklít nepodařilo.

6. Když jsou v žertovném obchodě, tak jim prodavač tvrdí, že žádné oblečení neprodávají. Poté, co obchod opouštějí, je vzadu vidět stojan s tričky.

Takhle nějak vypadá výraz „Proč já?!“

7. Správce vězení tvrdí, že nemají jednomístné cely. Když ale roznášejí jídlo pro vězně, všimněte si, že dávají jen jednu porci.

8. Když Sandru zakopávají do země a házejí na ni hlínu, tak jde vidět, že při prvním hodu Sandra mrká.

Drž hubu! (Tais-toi!)

Komedie
Francie, 2003, 82 minut

Režie: Francis Veber
Hrají:
Jean Reno, Gérard Depardieu, Jean-Pierre Malo, Richard Berry, André Dussollier, Leonor Varela, Ticky Holgado, Aurélien Recoing, Micel Aumont, Edgar Givry, Armelle Deutsch, Johan Libéreau

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Chyby ve filmu Drž hubu!: Největší pitomec z blázince unesl nejnebezpečnějšího chlapa