Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu Podfu(c)k: Brad Pitt si sám řekl o roli

Eliška Nová

Eliška Nová

13. 9. 2012

Dnes už jsou filmy Guye Ritchieho legendární, především Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k. Věděli jste, že Brad Pitt je tak velkým fanouškem prvního, že si stůj co stůj chtěl zahrát v tom druhém?

Taky jste mu nerozuměli? Zdroj: Bontonfilm

Dnes si můžeme oddechnout. Tahle role patří k těm nezapomenutelným. Cikán Mickey, kterému není rozumět, je v Pittově filmografii asi stejně oblíbený jako Aldo Raine a jeho italština v Hanebných panchartech. Přečtěte si pět zajímavostí o filmu, ve kterém sehrál roli jeden velký diamant, boxerské zápasy a právě cikán Mickey.

1. Brad Pitt jako fanoušek

Film Sbal prachy a vypadni, který Guy Ritchie natočil o dva roky dříve než Podfu(c)k, má hodně fanoušků. Jedním z nich je i Brad Pitt, kterému se film líbil natolik, že Ritchieho prosil o roli právě v Podfu(c)ku. Když režisér zjistil, že Pitt a anglický akcent prostě nejdou dohromady, dal mu roli cikána Mickeyho. Ten chtěl s Ritchiem točit natolik, že ho neodradilo ani to, že dostal roli boxera. Právě totiž dotočil Klub rváčů a nechtěl hrát podobnou postavu.

2. Když nerozumí diváci, nerozumí ani postavy

S filmem Sbal prachy a vypadni souvisí i to, jak Brad Pitt mluví. Hodně kritiky se totiž na Ritchieho sneslo kvůli tomu, že postavám není kvůli jejich akcentu rozumět. Tak vznikla postava Mickeyho – nejenže mu nerozumí diváci, ale ani postavy samotné.

3. Fuck!

Český divák tíhnoucí k dabingu to sice neocení, protože čeština je, co se sprostých slov týče, blahodárná, pokud ale patříte k těm, kteří si film nejlépe vychutnají v originále, tak slovíčko fuck uslyšíte mnohokrát. A to dokonce 163krát.

4. Zločiny, které se vymkly z rukou

Gangsterští outsideři Sol, Vincent a Tyrone mají smůlu. Pokaždé totiž udělají nějakou chybu. Všechny tyhle chyby jsou ale inspirovány skutečností, a to podle nočního televizního pořadu o skutečných zločinech, které se jejich aktérům tak trochu vymkly z ruky.

Fuck!

5. Noc v base

Herci se do svých rolí skutečně vžili. Vinnie Jones, který hrál Kulkozubého Tonyho, se jeden natáčecí den nedostavil a musel být nahrazen dvojníkem. Proč? Večer před tím byl zatčen a noc strávil ve vězení kvůli rvačce.

Podfu(c)k (Snatch)

Krimi/Komedie/Thriller
Velká Británie/USA, 2000, 104 min

Režie: Guy Ritchie
Hrají: Jason Statham, Stephen Graham, Alan Ford, Brad Pitt, Dennis Farina, Rade Šerbedžija, Robbie Gee, Lennie James, Vinnie Jones, Benicio Del Toro, Jason Flemyng, Ewen Bremner, William Beck, Julianne Nicholson, Guy Ritchie, Dave Legeno, Goldie

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Podfu(c)k: Brad Pitt si sám řekl o roli