Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu Let’s Dance: Představitel Tylera neuměl tančit

Redakce

Redakce

27. 8. 2012

Na konci srpna zamíří do českých kin již čtvrtý díl poměrně úspěšné série tanečních filmů Let’s Dance, nebo chcete-li Step Up. Věděli jste, že hlavní představitelé jsou díky filmu manželé?

Step Up

Herci ve filmu předvádějí pravé taneční umění. Zdroj: Touchstone Pictures

Let’s Dance vypráví příběh nadějné primabaleríny Nory v podání Jenny Dewan-Tatum a sice nadaného, ale nedisciplinovaného rebela Tylera, kterého si střihl Channing Tatum. Režie se zhostila Anne Fletcher, která se ujala (jako bývalá choreografka) také tanečních choreografií. Snímek je protkán hiphopovou a R’n’B hudbou známých amerických rapperů, jako je Petey Pablo, Sean Paul nebo Chris Brown.

1. Jediný ne-tanečník

Představitel Tylera Channing Tatum jako jediný z hlavních postav nebyl profesionálním tanečníkem (i když bývalým striptérem). Sám vzpomíná, jak byl šíleně nervózní, že se ve filmu objeví po boku lidí, kteří tančí celý svůj život. Například Jenna Dewan se tanci věnuje od svých pěti let a také ho vystudovala. Vystupovala v klipech známých hudebních osobností, naposledy v klipu Christiny Aguilery Not Myself Tonight.

2. Skryté tetování

Jenna Dewan si musela pro natáčení skrýt tetování – dvě malá křidélka mezi lopatkami. Další tetování, které si Dewan přivezla z líbánek, si ona i její manžel nechali vytvořit na vnější straně kotníku levé nohy.

video
play-sharp-fill

3. Opravdová prezentace

Všechny výtvarné práce, které jsou ve filmu vidět, vytvářeli studenti prvního ročníku střední školy v Baltimore County.

4. Láska na první klapku

Hlavní protagonisté Jenna Dewan a Channing Tatum se seznámili na natáčení filmu a zřejmě si padli do noty, protože se v roce 2008 zasnoubili a rok poté se i vzali. Mimochodem Tatum si styl rovných kšiltů a volných kalhot zachoval i jako ženatý muž, a když zrovna nemusí mít oblek, nedá na svůj styl dopustit.

Pro Jennu Dewan a Channinga Tatuma se stalo natáčení osudným.

5. Obrovský divácký úspěch

Rozpočet filmu byl jen 12 milionů dolarů a již během prvního premiérového víkendu byl téměř dvojnásobně překonán. Celosvětově film vydělal v kinech více než 100 milionů dolarů a díky prodeji DVD vzrostl výdělek o dalších 51 milionů. Pro srovnání: Step Up 3D už stál 30 milionů dolarů a tržby se vyšplhaly jen ke 42 milionům dolarů.

Let’s Dance (Step Up)

Drama/Romantický/Hudební
USA, 2006, 99 min

Režie: Anne Fletcher
Hrají: Channing Tatum, Jenna Dewan, Anne Fletcher, Damaine Radcliff, Rachel Griffiths, Drew Sidora, Mario, De’Shawn Washington, Ryan Sands, Josh Henderson, Deirdre Lovejoy, Jane Beard, Michael Seresin, Alyson Stoner

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Let’s Dance: Představitel Tylera neuměl tančit