Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Emily Blunt: Jako malá koktala a chtěla hrát fotbal

Nikola Němcová

Nikola Němcová

2. 11. 2012

Tuhle krásku proslavily role prvotřídních mrch. Pěkně potrápila například Anne Hathaway v komedii o módě Ďábel nosí Pradu. Kdo by hádal, že když byla malá, vypadala jako kluk.

FOTO: Ďábel nosí Pradu

S tou si to nechcete rozházet. Zdroj: 20th Century Fox

Emily Blunt se narodila 23. 2. 1983 v Londýně. Její matka je učitelka angličtiny a otec, úspěšný právník, dokonce obhajoval masového vraha Petera Tobina. Emily exceluje ve sportu, hře na cello a ani zpěv jí není cizí. Jako většina herců si odehrála svůj debut na divadelních prknech.

Nejvíc na sebe upozornila jako manipulativní lesba Tamsin v dramatu Moje léto lásky. Přelomovou rolí však pro ní byla první asistentka Emily ve filmu Ďábel nosí Pradu. Momentálně září v kinech ve scifi snímku Looper. Roli Sary přijala, aniž by scénář dočetla do konce a měla představu o tom, co je její postava skutečně zač. Looper je pro ni nejlepším filmem, který kdy natočila.

1. Měla problémy s koktáním

Emily se v dětství potýkala s koktáním. Nejdříve společně s matkou navštěvovala relaxační cvičení, ta však bohužel nezabrala. Ve dvanácti letech jí bylo doporučeno, aby začala navštěvovat kurzy herectví, které by její problém pomohly vyřešit. Na těchto hodinách se naučila měnit akcent a jiné různé metody, pomocí kterých se nakonec koktání zbavila.

FOTO: Emily Blunt

Emily jako princezna. Zdroj: 20th Century Fox

2. Michael Bublé pro ni složil píseň

V letech 2005 až 2008 byl jejím přítelem kanadský zpěvák Michael Bublé, který pro ni složil svůj hit Everything. Emily si dokonce krátce zazpívala na konci jeho songu Me and Mrs. Jones, který se objevil na jeho albu Call Me Irresponsible.

3. Nevyhledává role princezen

Emily se v lecčem liší od svých hereckých kolegyň. Ty například v dětství snily o tom, že si zahrají princeznu. V tomhle je Blunt jejich pravým opakem. Sama nechápe, že jí jsou tyto role nabízeny.

„V dětství jsem se chovala jako kluk. Nesnášela jsem, když se mě rodiče snažili obléct do růžové barvy. Chtěla jsem hrát hlavně fotbal. Nikdy jsem nebyla na ty holčičí věci a vůbec ze mě nebyla žádná malá princezna. Neměla jsem ženské rysy,“ vysvětluje Emily.

4. Anne Hathaway je její nejlepší kamarádka

Ačkoli ve filmu Ďábel nosí Pradu byly Anne a Emily spíše nepřítelkyně, v osobním životě se velmi sblížily a staly se z nich nejlepší kamarádky. Obě dvě při natáčení snímku často hladověly, protože si musely držet svoji váhu. Anne Emily dokonce seznámila s Johnem Krasinskim, kterého si později Emily vzala za manžela.

5. Často je obsazována do rolí bad girl

Za celou kariéru natočila již mnoho filmů a na jejím kontě převládají spíše charaktery typu bad girl. Málokdy je obsazena jako typická kladná hrdinka. „Mám takové šibalské oči. Ještě když jsem byla na škole, často říkávali, že nemůžu být volena do čela vedení, protože nikdo netušil, co si myslím,“ myslí si Emily.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Emily Blunt: Jako malá koktala a chtěla hrát fotbal