Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Elijahu Woodovi: Se Smíškem stavěli vesmírnou loď z lega

Nikola Němcová

Nikola Němcová

11. 12. 2012

Elijah Wood se nejvíce proslavil rolí Froda Pytlíka, kterou má ze všech nejradši. Svou úlohu Froda si zopakuje i v Hobitovi, který právě přichází do kin. A čemu jinému se věnuje kromě herectví?

FOTO: Elijah Wood

Elijah vůbec nestárne. Zdroj: New Line Cinema

Elijah Wood se narodil 28. ledna 1981 v americkém státě Iowa. Od malička byl pěkné kvítko s uměleckou duší. Navštěvoval pěvecký kroužek a věnoval se divadlu. Jeho nesporného talentu si všiml každý v okolí a nejlépe to věděla jeho matka, které může vděčit za svou kariéru.

Většinou se objevuje v nezávislých snímcích, jako je Věčný svit neposkvrněné mysli. V těchto filmech neměl sice velké role, ale za to zajímavé. Sám říká, že život není jenom o hraní, a kdyby nebyl hercem, stal by se tajným agentem.

1. Model z Hobitína

Elijahova matka si vždy byla vědoma, jaký talent dřímá v jejím synovi. Při sledování televizní reklamy si řekla, že by to samé svedl i on. Proto ho přihlásila do modelingové školy a o půl roku později navštívili Mezinárodní asociaci talentu pro modeling v Los Angeles. Na této akci zaujal hlavního manažera Garyho Scalzu. Elijah nakonec porazil 200 dětí a 300 dospělých, kteří snili o zářivé budoucnosti.

FOTO: film Hooligans

Drsňák Elijah. Zdroj: Universal Pictures

Scalzo nabízí Elijahovi možnost stát se hercem a ten s matkou ani na sekundu neváhá. Přestěhují se do LA a na svůj první kšeft nemusí čekat dlouho. Objevil se ve videoklipu Pauly Abdul k písničce Forever Your Girl. Brána do Hollywoodu se mu právě otevřela.

2. Oficiální fanoušek Pána prstenů

Elijah měl vždy rád Tolkienova díla a kniha Hobit patří dokonce k jeho nejoblíbenějším. Proto velmi usiloval o roli v Pánu prstenů. Jeho láska k tomuto dílu je natolik velká, že se stal prvním členem oficiálního fanklubu. Na památku si také nechal jeden ze dvou prstenů, které byly použity při natáčení. Nakonec si ještě spolu s ostatními nechal vytetovat číslo 9 v elfštině jako připomínku na Společenstvo prstenu.

3. Záliba v muzice

O tom, že má Elijah rád hudbu, svědčí již fakt, že byl členem pěveckého sboru v dětství. Málokdo ale ví, že velmi dobře hraje na klavír a párkrát si zkusil, jaké to je být dýdžejem. Podle jeho slov by ho asi puritánští dýdžejové neměli příliš v lásce, protože hraje jenom s cédéčky. A na výběr toho má hodně. Přiznal, že vlastní tisíce hudebních CD. Jeho nejoblíbenější kapelou je Smashing Pumpkins.

4. Je lehké ho napálit

Během natáčení Pána prstenů si z něho vystřelil kolega Dominic Monaghan alias hobit Smíšek. Zatímco byl v New Yorku, udělal s ním Dominic interview přes satelit. Háček byl v tom, že ho Elijah nemohl vidět, a tak toho Dominic využil a vydával se za německého reportéra Hanse Jenssena. A Elijah ho vůbec nepoznal. Tento rozhovor bylo později možné vidět na DVD k filmu.

5. Nadšenec do lega a Star Wars

Během natáčení Pána prstenů se z něj a Dominica Monaghana stali přátelé a čas od času se sejdou, když mají oba čas. Každý by čekal, že si zajdou třeba na pivo, ale místo toho raději hrají deskové hry, hlavně scrabble. Dominic a Elijah jsou známí tím, že mají rádi Star Wars a lego. Jednou se společně za šest hodin snažili postavit Millennium Falcon, vesmírnou loď Hana Sola.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Elijahu Woodovi: Se Smíškem stavěli vesmírnou loď z lega