Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Chrisi Hemsworthovi: Při natáčení mu natloukla Sněhurka

Ještě pár měsíců bude kralovat jako nejpřitažlivější muž planety, přesto zůstává stát nohama pevně na zemi. Ví totiž, že se občas chová jako holka a že mu bez problému může nabančit i nevinná Sněhurka.

Australský herec Chris Hemsworth se v dospívání věnoval především sportu, a tak to nejdřív vypadalo, že život nestráví na place, ale na vlnách při surfingu nebo vodním pólu. Nakonec se ale rozhodl pro hereckou kariéru, stejně jako jeho bratři Luke a Liam, který proslul především rolí v Hunger Games a zrušením zasnoubení se zpěvačkou Miley Cyrus. Chris se před kamerou objevil poprvé v devatenácti letech, když si v dětském seriálu zahrál krále Artuše.

Po menších rolích ve filmech Dokonalý únik či Star Trek přišel v roce 2010 kariérní zlom. Na filmovém plátně povstal jako Thor, hrdina s přehnanou sebedůvěrou a mocným kladivem. Ztvárněním jednoho z marvelovských hrdinů si získal přízeň diváků po celém světě a svůj úspěch zopakoval nejen při Thorově pokračování, ale také ve snímcích Sněhurka a Lovec či Rivalové, kde si zahrál slavného automobilového závodníka Jamese Hunta.

V těchto dnech ale opět vyměnil volant za kladivo a coby Thor obráží kina společně s ostatními Avengery v pokračování Age of Ultron.

1. Je tak trochu holka

Je to sotva pár měsíců, co byl zvolen magazínem People nejpřitažlivějším mužem planety a sesadil tak z pomyslného trůnu frontmana Maroon 5 Adama Levina. Ani čerstvý titul ale ještě Chrisovi nezaručuje, že skutečným mužem opravdu je. Jeho matka o něm totiž prohlásila, že byl v rodině vždycky trochu za holčičku. „Pořád musím mluvit o svých pocitech a s každým chci sdílet svůj vnitřní svět… Máma asi měla pravdu,“ přiznal se smíchem herec.

2. Miluje chaotický život

Jako herec si sice moc klidu neužije, přesto se Chris nechal slyšet, že okolní zmatek sám vyhledává. „Už jako dítě jsem byl hyperaktivní a myslím, že mi to zůstalo. Ve škole jsem se nedokázal soustředit na nic, co by mě vyloženě nebavilo a dodnes nedokážu něco dělat stále dokola, začnu se pak hodně brzy nudit. Paradoxně mám pocit, že čím větší chaos v životě mám, tím klidnější si pak připadám,“ krčí Hemsworth rameny.

FOTO: Sněhurka a Lovec - Bontonfilm CZ

Tak si to ještě jednou ujasníme. Mám se bít za tebe, ne že ty budeš bít mně. Zdroj: Bontonfilm CZ

3. Zmlátila ho Bella za Stmívání

Před třemi let obletěla filmový svět vtipná historka z natáčení filmu Sněhurka a lovec, kde si po Chrisově boku zahrála Kristen Stewart. „V jedné scéně mě musela praštit a Kristen do toho vážně dala všechno. Než jsem se vzpamatoval, měl jsem kolem oka obrovskou modřinu a oteklý nos. Jakmile si to uvědomila, zpanikařila a celou dobu pořád dokola opakovala panebože! Já si ale myslím, že to bylo super. Celý život jsem zápasil v boxu s velkými kluky a nakonec mě knockoutuje malá holka,“ vtipkuje herec.

Nakonec ale připustil, že to až taková legrace nebyla. „Musel jsem tu scénu nakonec zastavit a na chvíli si dát pauzu, protože jsem dostal závrať. Tohle mi ještě nikdy nikdo neudělal,“ přiznal Chris.

4. Nerad se svléká

V Hollywoodu odjakživa platí, že čím víc sexy připadají herci svému okolí, tím menší mají sebevědomí (nebo to aspoň rádi předstírají). Všichni vítězové v žebříčku přitažlivosti totiž přísahají, že opravdu netuší, co na nich všichni vidí a že jsou přeci jen normální lidé s nějakým tím břišním svalem navíc. A Chris není žádnou výjimkou.

FOTO: Rivalove

Chris měl jako James Hunt možnost prohánět se ve formuli. Jen do ní musel zhubnout. Zdroj: Bioscop

„Sundávání oblečení před stovkou lidí a kamer není moc v pohodě. Abych byl upřímný, dost jsem se styděl a dívat se pak na to ve filmu bylo ještě horší,“ dušuje se herec.

5. Málem se nevešel do auta

S nedostatkem sebedůvěry ale možná souvisí jeho nedávné trable při natáčení. Zatímco v roli Thora byl nutný vzhled krále všech steroidů, jako závodník Formule 1 ve snímku Rivalové potřeboval působit mnohem menším dojmem. „Po Thorovi jsem vážil 97 kilo a byl jsem tak vypracovaný, že jsem se do toho malého autíčka zkrátka nevešel,“ popisuje představitel jednoho z Avengerů.

„Musel jsem shodit 14 kilo, což rozhodně nebylo snadné. Manželka tou dobou byla těhotná a já si nakonec připadal unavenější a náladovější, než byla ona,“ směje se Hemsworth.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 zajímavostí o Chrisi Hemsworthovi: Při natáčení mu natloukla Sněhurka