Menu
TOPZINE.cz
Krása

5 kroků ke cvičení: Víme, jak konečně začít a hlavně nepřestat

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

8. 11. 2012

Konečně si můžete splnit slib, který jste si dali už tisíckrát. Začnete cvičit. Máme pro vás plán, který je nejen efektivní, ale dokonce vám ušetří čas i peníze.

Toužíte po štíhlé postavě? Zdroj: sxc.hu

Při pohledu do zrcadla v neděli večer si říkáte, že od pondělí začnete cvičit a hubnout, ale s první ranní kávou a moučníkem v ruce vzaly vaše sliby za své? Máme pro vás řešení.

První krok: 4×20

Mučit se v posilovně jednou za týden vám příliš nepomůže, proto si slibte, že si zacvičíte alespoň čtyřikrát. Svojí vysněné postavě se přiblížíte, když se cvičení budete věnovat pravidelně, a to minimálně 20 minut.

Druhý krok: Potřebujete motivaci

Ve dvou se to lépe táhne a při hubnutí to platí dvojnásob. Domluvte se třeba s kamarádkou a choďte cvičit společně. Když budete vědět, že na vás někdo čeká, snadněji se donutíte zvednout z gauče.

Třetí krok: Přivstaňte si

Pokud večer doháníte povinnosti, které jste přes den nestihli, přivstaňte si ráno. Dvacetiminutový běh parkem nebo pár lehkých cviků při oblíbené hudbě vás perfektně nastartují do dalšího dne, a ačkoli se to nezdá, budete mít více energie.

Čtěte také: Tři diety, které fungují. Vyzkoušejte naše tipy a konečně zhubnete

Čtvrtý krok: Šetřete peníze, cvičte doma

Vymlouváte se, že si nemůžete cvičení ve fitku dovolit? Cvičte doma! Jediné, co potřebujete, je vhodné oblečení a švihadlo nebo činky (jako levnější variantu můžete použít pet lahve). Běhání v parku vás bude stát jen cenu kvalitních tenisek, o které si můžete koneckonců napsat Ježíškovi.

Pátý krok: Překonejte krizi

Po počáteční euforii nastane stádium, kdy budete hledat výmluvy, proč zrovna dnes nemůžete jít cvičit. Napište si proto seznam důvodů, proč chcete zhubnout a vyvěste ho do skříně s oblečením tak, abyste na něho ráno při oblékání vždy narazili. Ilustrační fotka vašeho vysněného těla vás navíc ještě popíchne na egu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 kroků ke cvičení: Víme, jak konečně začít a hlavně nepřestat