×
TOPZINE.cz

5 kroků ke cvičení: Víme, jak konečně začít a hlavně nepřestat

Konečně si můžete splnit slib, který jste si dali už tisíckrát. Začnete cvičit. Máme pro vás plán, který je nejen efektivní, ale dokonce vám ušetří čas i peníze.

Toužíte po štíhlé postavě? Zdroj: sxc.hu

Při pohledu do zrcadla v neděli večer si říkáte, že od pondělí začnete cvičit a hubnout, ale s první ranní kávou a moučníkem v ruce vzaly vaše sliby za své? Máme pro vás řešení.

První krok: 4×20

Mučit se v posilovně jednou za týden vám příliš nepomůže, proto si slibte, že si zacvičíte alespoň čtyřikrát. Svojí vysněné postavě se přiblížíte, když se cvičení budete věnovat pravidelně, a to minimálně 20 minut.

Druhý krok: Potřebujete motivaci

Ve dvou se to lépe táhne a při hubnutí to platí dvojnásob. Domluvte se třeba s kamarádkou a choďte cvičit společně. Když budete vědět, že na vás někdo čeká, snadněji se donutíte zvednout z gauče.

Třetí krok: Přivstaňte si

Pokud večer doháníte povinnosti, které jste přes den nestihli, přivstaňte si ráno. Dvacetiminutový běh parkem nebo pár lehkých cviků při oblíbené hudbě vás perfektně nastartují do dalšího dne, a ačkoli se to nezdá, budete mít více energie.

Čtěte také: Tři diety, které fungují. Vyzkoušejte naše tipy a konečně zhubnete

Čtvrtý krok: Šetřete peníze, cvičte doma

Vymlouváte se, že si nemůžete cvičení ve fitku dovolit? Cvičte doma! Jediné, co potřebujete, je vhodné oblečení a švihadlo nebo činky (jako levnější variantu můžete použít pet lahve). Běhání v parku vás bude stát jen cenu kvalitních tenisek, o které si můžete koneckonců napsat Ježíškovi.

Pátý krok: Překonejte krizi

Po počáteční euforii nastane stádium, kdy budete hledat výmluvy, proč zrovna dnes nemůžete jít cvičit. Napište si proto seznam důvodů, proč chcete zhubnout a vyvěste ho do skříně s oblečením tak, abyste na něho ráno při oblékání vždy narazili. Ilustrační fotka vašeho vysněného těla vás navíc ještě popíchne na egu.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..