Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 důvodů, proč si nenechat ujít Bling Ring. Emma Watson řádí jako nikdy

Petr Bělecký

Petr Bělecký

20. 6. 2013

Režisérka Sofia Coppola se chopila skutečného příběhu, propracovala ho do filmové podoby a obsadila mimo jiné Emmu Watson do role divošky. Pokud vám tento výčet nestačí k tomu, abychom vás přesvědčili, že byste si neměli nechat snímek ujít, pokračujte ve čtení.

the-bling-ring-herci-cast

Bling Ring, snímek založený na skutečných událostech, vytvořený pod režisérskou taktovkou Sofie Coppoly, nastupuje 20. června do tuzemských kin. Film prezentuje příběh o partičce teenagerů, kteří vykrádají celebrity, užívají si jejich majetku a v hlavní roli s Emmou Watson. To však není vše…

Film má nálepku: Podle skutečné události

Název filmu Bling Ring je odvozen od označení skupinky zlodějíčků, kteří v letech 2008 a 2009 vykrádali rezidence slavných filmových hvězd. Mezi jejich oběti se řadí Paris Hilton, Lindsay Lohan nebo Orlando Bloom.

Nápad vznikl při surfování na internetu, kde se objevila zpráva, že hvězda večírků Paris Hilton se objeví v Las Vegas a její dům v Los Angeles zůstane nestřežený. „Pojďme se podívat,“ řekla si partička kamarádů, „jestli je Paris tak pitomá, že nechává svůj dům nezabezpečený.“

Když se partička dostala před její domovní dveře a podívala se pod rohožku, kde se nacházel klíč od domu, usoudili, že Paris opravdu tak blbá je, a ráčili se vydat na prohlídku její rezidence.

Při pohledu na ně partička kamarádů usoudí, že Paris má svého hmotného bohatství tolik, že jí ta troška, kterou by si mohli vzít, chybět nebude – a tak se z kamarádů stanou zlodějíčci. Povzbuzeni svým nečekaným úspěchem, začnou zlodějíčci sledovat pohyb ostatních hvězd a pustí se do systematického vykrádání.

video
play-sharp-fill

Režisérkou je Sofia Coppola

Skutečným důvodem krádeží však nebyla touha po bohatství. Myšlenka, kterou se Sofia Coppola snaží ve filmu zobrazit, je touha po pozornosti a touha po slávě. Jakási vůdkyně skupinky Rebecca, dokonce považuje Lindsay Lohan za svou spřízněnou duši.

Sofia Coppola se pokouší ukázat, že vlastně i celebrity jsou vinny svým chováním. Členové gangu jsou však časem dopadeni a odsouzeni k odnětí svobody. Paradox přichází ve chvíli, kdy se postavy ocitají v nápravných zařízeních společně s Lindsay Lohan a Paris Hilton, které okrádaly. Zde dochází režisérka do extrému a zdárně tak boří hráz mezi skutečností a fikcí, kdy se vedle sebe staví Emmu Watson, v roli zlodějky, a Lindsay Lohan a Paris Hilton, hrající samy sebe.

Na filmu spolupracoval původní gang

Alexis Neieres, jedna ze členů Bling Ring gangu, která je považována za předlohu pro postavu, již ztvárňuje Emma Watson, se po zhlédnutí traileru vyjádřila k filmu na twitteru.

„Ten film je laciný a nepřesný,“ rozčilovala se zlodějka na sociální síti. „Pravda vyjde časem najevo a já se na takovýhle film rozhodně dívat nebudu.“

Alexis Neieres byla po krádežích, jejichž hodnota je odhadována na 90 milionů, odsouzena k odnětí svobody v délce 180 dní. Její pobyt ve vězení nakonec čítal pouhých 30 dnů.

Důstojník policejního útvaru města Los Angeles Brett Goodkin, který byl vyšetřováním případu pověřen, fungoval u filmu jako poradce a sám se také na plátně objeví. Objevila se také zpráva, že jako konzultantka a poradkyně působila samotná Alexis Neieres.

Srovnání skutečné Alexis Neieres a Emmy Watson. Koláž: Petr Bělecký, TOPZINE.CZ. Zdroj: reprofoto: youtube.com

Srovnání skutečné Alexis Neieres a Emmy Watson. Koláž: Petr Bělecký, TOPZINE.CZ. Zdroj: reprofoto: youtube.com

Čivava sem, šperky tam

Pro větší autentičnost příběhu a mizanscény zvolila režisérka Sofia Coppola natáčení ve skutečných reáliích; a pokud říkáme skutečných, myslíme skutečných. Emma Watson a spol. budou vykrádat opravdový dům Paris Hilton, takže máme unikátní možnost nahlédnou do rezidence Královny večírků. Ta navíc byla natolik štědrá, že se i sama ve filmu objeví hrajíc samu sebe. Krom ní se ve filmu mihne na jedné párty i Kirsten Dunst. Sama Paris Hilton se k snímku také nedávno vyjádřila:

„Můj správce do domu chodí a nechal mi klíč pod rohožkou. Ty děti si ho vzaly a udělaly kopii. Ta děcka měla zkrátka duplikát mého klíče a asi šestkrát tímhle způsobem vykradly můj dům,“ popsala začátek kauzy Paris Hilton.

„Ty děti mi tím zcela rozhodily domov. Kdykoli přijdu domů, tak se obávám, jestli tam někoho nenajdu. To, že se pokusily ukrást mého psa, válely se v mé posteli a užívaly si v mém domě během mojí nepřítomnosti, mě činí nepříčetnou,“ glosovala své pocity slavná diva.

Na otázku, jestli se také necítí vinna, neboť život celebrit je to, co kazí mládež a inspiruje ji k takovýmto činům, odpověděla: „Je to šílené. Když jsem byla dítě, nezajímala jsem se o celebrity. Mým zájmem byla zvířata a chtěla jsem se stát vegetariánem. Dnes jsou děti posedlé jen touhou stát se slavnými.“

Dívčí gangy jsou v kurzu

Po divokém snímku Spring Brakers, který se objevil na jaře v našich kinech, je Bling Ring druhým příběhem o převážně dívčí skupině dospívajících kamarádů, kteří se chovají jako utržení ze řetězu. Snímek Spring Brakers byl signifikantní tím, že po většinu času běhal dívčí ansámbl po vzoru Královny Koloběžky, to znamená oblečený neoblečený. Snad je režisérka Sofia Coppola zárukou toho, že Bling Ring: Jako VIPky bude také, krom krásných záběrů na pařící kamarádky, nositelem nějaké té hlubší myšlenky.

Snímek Spring Breakers

Snímek Spring Breakers.

Divoká Emma Watson krade, svléká se a paří

Emma Watson už není dávno puritánskou, stydlivou a neatraktivní šmudlou ze ságy o Harry Potterovi. Snímek Charlieho malá tajemství její potenciál divošky nastínil a je na filmu Bling Ring, aby auru, kterou kolem ní vytvořila postava Hermiony, shodil.

Ačkoli bychom neradi spoilerovali, tak musíme upozornit, že se máme na co těšit, protože Emma Watson se objeví ve snímku u tyče, bude kolem sebe mávat pistolí, krást oblečení celebritám a nesmíme zapomenout ani na laškovný taneček z traileru.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 důvodů, proč si nenechat ujít Bling Ring. Emma Watson řádí jako nikdy