Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 důvodů, proč jet na Letní filmovou školu 2012. Je tu Szabó i Midi Lidi

FOTO: Ondřej Vetchý v hlavní roli filmu 7 dní hříchůStále ještě váháte, jestli vyrazit do Uherského Hradiště na Letní filmovou školu? Ta letošní je od 21. do 28. července a TOPZINE.cz pro vás vybral pět důvodů, proč si ji nenechat ujít.

FOTO: Filmy Harolda Lloyda na LFŠ doplní živá hudba

Na Letní filmové škole vám promítnou filmy Harolda Lloyda s živou hudbou. Zdroj: lfs.cz

1. Setkáte se s maďarským režisérem Istvánem Szabó

Na LFŠ zhlédnete zajímavé filmy Istvána Szabó s osobní účastí autora. Vybrat si můžete například snímek z poslední doby Za zavřenými dveřmi, filmy z přelomu tisíciletí Na miskách vah či Sluneční jas nebo jedny z prvních počinů talentovaného režiséra Sen o domě či Mapa města. Zároveň můžete zajít na jeho lekci filmu a dozvědět se, čím to, že Szabó točí právě takové filmy.

2. Zažijete promítání němých filmů Harolda Lloyda včetně živé hudby jako ve 30. letech

V Hradišti se seznámíte s tvorbou jednoho z nejvýznamnějších amerických komiků němého filmu. Zhlédnete totiž průřez tvorbou Harolda Lloyda na deseti filmech od krátkých grotesek až po vrcholný snímek O patro výš. Promítání všech filmů bude doprovozenou živou hudbou, která navodí neopakovatelnou atmosféru Hollywoodu třicátých let.

FOTO: Ondřej Vetchý v hlavní roli filmu 7 dní hříchů

Ondřej Vetchý se zúčastní promítání filmu 7 dní hříchu, kde hraje hlavní roli.

3. Uvidíte dva české filmy v předpremiéře

V rámci sekce Novinky Visegradu Letní filmová škola nabízí předpremiéru filmů 7 dní hříchu s osobní účastí Ondřeje Vetchého, Josefa Urbana a dalších tvůrců a Posel, jehož projekce se zúčastní režisér Vladimír Michálek a scenárista Marek Epstein.

4. Poslechnete si český underground v podání Midi Lidi

Filmová škola v Uherském Hradišti nepřináší jen filmové novinky a návraty do filmové minulosti, ale i hudební produkci. V pondělí večer například můžete navštívit koncert skupiny Midi Lidi, která je jedním z interpretů electro undergroundu na české hudební scéně. Kromě nich během festivalu zahraje i Lenka Dusilová, Floex či skupina Dva.

5. Poznáte tvorbu polské režisérky Agnieszky Hollandové

Agnieszka Hollandová začínala svou kariéru na české FAMU. Svým mimořádným talentem si vysloužila i nominaci na Oscara za svůj nejnovější film V temnotě, který můžete vidět právě v rámci Letní filmové školy, stejně jako deset dalších snímků této mimořádné ženy polského filmu.

FOTO: Film Agnieszky Holland V temnotě

Na LFŠ můžete zhlédnout jedenáct filmů Agnieszky Hollandové.

Vybrali jste si z našich tipů? Pokud vás neoslovilo našich pět návrhů, neváhejte a podívejte se na oficiální stránky Letní filmové školy a zvolte si ten nejlepší program sami pro sebe.

Informace o festivalu

Datum: sobota 21. – sobota 28. července.
Místo: Uherské Hradiště.
Vstupné: akreditace online od 259 do 1400 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 důvodů, proč jet na Letní filmovou školu 2012. Je tu Szabó i Midi Lidi