Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

4 důvody, proč používat chytré hodinky

Redakce

Redakce

27. 12. 2018

Chytrá elektronika se rychlým tempem přesouvá od telefonů k mnoha dalším prvkům, které nosíme stále u sebe, respektive na sobě. I proto ji někdy najdete pod názvem „wearables“. Nová zařízení se neustále vyvíjejí, jedno je ale čím dál tím populárnější: chytré hodinky neboli SmartWatch. Proč je nosit?

1.     Vše důležité doslova po ruce

S chytrými hodinkami ušetříte hodně času a zbavíte se zlozvyku neustálého vytahování telefonu pro nic za nic. Hodinky máte neustále na ruce, všechny notifikace tak uvidíte, případně pocítíte ihned, nemusíte proto telefon vytahovat každou chvíli, abyste se ujistili, jestli jste nepřeslechli novou zprávu. Můžete na ně také okamžitě a jednoduše reagovat: Pokud vám někdo telefonuje, jeho jméno hned vidíte na displeji hodinek a je na vás, jestli hovor zvednete či položíte ihned z prostředí hodinek nebo sáhnete po telefonu. Tato funkce se hodí, pokud telefon nemíváte nebo nechcete mít neustále vedle sebe, například při řízení.

2.     Sporttester druhé generace

Díky ohromnému množství dat, kterým software chytrých hodinek disponuje a které se v průběhu nošení rozšiřuje o vaše osobní data, získáte osobní cvičební plán, pokyny ke zdravému každodennímu pohybu a přehled o tom, jestli jste dnes příliš neseděli a jak si vedete v porovnání s ostatními. Nutno podotknout, že i přes personalizovaná data se obvykle jedná o unifikovaná doporučení, která nejsou přizpůsobovaná aktuálnímu fyzickému stavu uživatele a nedohlížejí na správné provádění sportovních aktivit, a je proto vhodné je brát s rezervou.

Binární hodinky můžou zamotat hlavu. Tady je návod, jak je číst

Pokyny v reálném čase a jasné vizualizované výsledky nicméně slouží jako skvělá motivace. Pokud máte příliš časté problémy se donutit jít běhat nebo jít pěšky místo jízdy autem, hodinky vám chytrou motivací bezbolestně pomohou to změnit.

3.     Nákupní seznam i ovládání hudby bez komplikací

Při nákupech, cestování hromadnou dopravou, ale třeba i při běhání každý ocení volné ruce. Prohlížení poznámek na hodinkách vám usnadní nákupy – už žádné neustálé vyndávání a zandávání telefonu z kapsy, abyste mohli vzít zboží z regálu, nebo ztrácení papírových lístečků. A kdo rád poslouchá hudbu za jízdy nebo při sportovních aktivitách, využije přesouvání písniček nebo upravení hlasitost jediným gestem.

Německo zakázalo chytré hodinky pro děti. „Zničte je,“ vyzývá rodiče

4.     Kvalitní odpočinek a spánek

Ve zrychleném životním a pracovním tempu, které naše doba nastoluje, sami zapomínáme na zdravé nicnedělání a spánek, bez kterého naše efektivita značně trpí. SmartWatches mají zabudovaný monitor spánku, který sleduje vaše fáze spánku, a díky tomu vám nastaví osobní plán spánku tak, abyste měli pořád dostatek energie. Výhodou chytrých hodinek je také přirozenější buzení, které je jemné a podléhá právě fázím spánku.

Některé z hodinek mají navíc program pro řízenou meditaci a relaxaci a pomohou vám uklidnit se a uvolnit se ve vypjatých situacích a myslet na pravidelné pauzy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

4 důvody, proč používat chytré hodinky