Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

12 oblíbených filmů Quentina Tarantina. Slavný režisér má rád klasiky

Anna Bílá

Anna Bílá

14. 1. 2014

Quentin Tarantino je bezpochyby velkou a významnou postavou ve filmovém průmyslu. Jeho zatím posledním počinem byl snímek Nespoutaný Django. Mnozí herci k němu vzhlížejí a jeho filmy se často objevují vysoko na žebříčcích popularity. Jaké filmy má ale oblíbené sám režisér?

FOTO: Quentin Tarantino

Zdroj: lkodel.deviantart.com

Apokalypsa

Válečný film z prostředí války ve Vietnamu z roku 1979 sleduje příběh o tom, zda zlikvidování dezertéra je něčím víc než jen plněním rozkazu. Režisér Francis Ford Coppola do svého snímku obsadil velká jména jako například Marlon Brando či Robert Duvall.

video
play-sharp-fill

Špatné zprávy pro medvědy

Bývalá baseballová hvězda Morris Buttermaker pohasla a nyní pije a vydělává si čištěním bazénů. Naděje znovu svitne, když mu nabídnou trénování jednoho nešikovného týmu. Postupně se zlepšují, ale vyvstává před nimi otázka, zda je výhra opravdu to nejdůležitější. Film byl natočen v roce 1976 režisérem Michaelem Ritchiem a v roce 2005 se dočkal remaku, ve kterém září Billy Bob Thorton.

video
play-sharp-fill

Omámení a zmatení

Jak asi vypadá poslední den školy, kdy nastupují nováčci a nejvyšší ročník je má přivítat? Párty, marihuana a vtípky. Právě tento den, v květnu 1976, sleduje snímek Omámení a zmatení. Film byl natočen v roce 1993 režisérem Richardem Linklaterem a objevilo se v něm mnoho tehdy ještě ne tolik slavných jmen jako Ben Affleck, Mila Jovovich, Matthew McConaughey nebo Renée Zellweger.

video
play-sharp-fill

Carrie

Carrie není oblíbená, má silně věřící matku, a navíc v sobě objeví schopnost telekineze. Jeden večer je pozvaná na maturitní ples mezi všechny lidi, kteří si z ní kdy utahovali. To, co mělo být oslavou, se změní ve strach a hrůzu. Film byl natočen v roce 1976 podle knižní předlohy Stephena Kinga. Tento rok se navíc dočkal také svého remaku.

video
play-sharp-fill

Hodný, zlý a ošklivý

Tři pistolníci, kteří se vzájemně nenávidí, jsou nuceni společně spolupracovat, pokud chtějí dostat poklad. Každý z nich zná část hádanky, která je má dovést na správné místo. Jak tato spolupráce na pozadí občanské války může dopadnout? To se ve svém filmu z roku 1966 pokusil zachytit režisér Sergio Leone. V hlavních rolích: Clint Eastwood, Lee Van Cleef a Eli Wallach.

video
play-sharp-fill

Velký útěk

Snímek režiséra Johna Sturgese z roku 1963 je natočen podle knižní předlohy Paula Brickhilla, a především podle skutečné události. Děj se odehrává v roce 1944 v zajateckém táboře. A neutíká daleko od svého názvu. S heslem, že pokusit se utéct ze zajetí je povinností každého správného důstojníka, se ovšem nakonec ven dostanou jen tři lidé.

video
play-sharp-fill

Jeho dívka Pátek

Walter je šéfredaktor a jeho bývalá žena reportérka. Ve snaze dostat ji zpátky před tím, než bude pozdě a ona si vezme jiného muže, jí přidělí velkou kauzu – pokrýt případ trestu smrti pro vraha. Vše se zamotává, Walter se snaží udělat vše, aby neodjela. Snímek z novinářského prostředí, který sleduje boj o článek i boj o lásku, byl natočen v roce 1940 režisérem Howardem Hawksem.

video
play-sharp-fill

Čelisti

Steven Spielberg se v roce 1975 ujal příběhu o bílém žralokovi – zabijákovi, který ve vodách u poklidného rekreačního města rozpoutá krvavou mořskou bouři. Spielbergovi film přinesl světovou proslulost. Snímek byl natočen podle knihy Petera Benchleye a získal tři Oscary – za hudbu, za střih a za zvuk.

video
play-sharp-fill

Bez slitování

Film Johna Flynna z roku 1977 sleduje osud majora, který se vrací domů z vietnamské války, kde strávil delší čas v zajateckém táboře. Život jeho blízkých se za tu dobu změnil. Ve městě mu všichni prokazují úctu a za jeho statečnost mu věnují kufřík se stříbrnými dolary. Onen kufřík se ale stane lákadlem lupičů a kvůli němu majorova rodina zemře a on sám je zmrzačen. Jeho myšlenky na pomstu se brzy stanou realitou.

video
play-sharp-fill

Hezké holky, jedna jako druhá

Příběh se odehrává na fiktivní americké škole v době sexuální revoluce. Studen Ponce zažívá sexuální frustraci, protože je obklopený mnoha nádhernými spolužačkami. Jenže vše se začne komplikovat, když se mladé studentky začnou stávat terči sériového vraha.

video
play-sharp-fill

Mzda strachu

Roku 1977 natočil režisér William Friedkin film o hořícím ropném vrtu a šanci pro skupinku dobrodruhů. Ti se ukrývají před zákonem, ale když se dozvědí, že pokud vrt uhasí, mohou se vrátit do společnosti, podniknou nebezpečnou cestu po jediné přístupové trase k vrtu – neprostupnou džunglí, navíc s nitroglycerinem, který vezou s sebou.

video
play-sharp-fill

Taxikář

Travis Bickle (Robert De Niro) je válečný veterán, který se potýká s nespavostí. Proto si najde práci jako noční taxikář. Během této práce naráží v ulicích New Yorku na násilí, drogy a prostituci. To v něm posiluje snahu o boj s tímto zlem. Snímek natočil v roce 1976 režisér Martin Scorsese a vysloužil si mnoho ocenění, včetně Zlaté palmy z filmového festivalu v Cannes.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

12 oblíbených filmů Quentina Tarantina. Slavný režisér má rád klasiky