Menu
TOPZINE.cz
Hudba

10 nejlepších songů na jaro. Dobijte si baterky s Björk nebo Tata Bojs

Jana Popelková

Jana Popelková

27. 4. 2016

V první jarní den jsme pro vás vybrali deset songů s dávkou energie, které vám pomohou zahnat jarní únavu a vylepší náladu. V našem výběru jsme opět zabrousili do let devadesátých, ale na řadu přijdou i songy z let pozdějších.

FOTO: Bjork

Björk vás naladí na jaro, i když na našich ulicích stále leží sníh. Zdroj: Arts Marketing

1. Reef – Place Your Hands

Pro začátek tu máme song od britské kapely Reef, který není sice jarní, ale svého času byl k vidění v televizi poměrně často. Jeho nálada se nese v pohodovém duchu, což se výborně hodí pro dobití baterek. Tuto píseň najdete jako první v pořadí na albu Glow z roku 1997. Reef zde ke klasickému nástrojovému obsazení přidali i zvuk elektrických varhan, jak můžeme slyšet na konci.

2. Blur – Country House

Do podobné kategorie spadá i song další britské kapely Blur. Všimněte si sóla žesťové sekce v závěru songu. Country House pochází z alba z roku 1995 The Great Escape. Song samotný je o chlapíkovi, který odchází do domu na venkově, aby uniknul tlakům velkoměsta.

3. Fatboy Slim – Push The Tempo

Song jako stvořený pro nastartování po ránu. Tvůrci vymysleli pořádně ulítlý klip k songu, kdy hudba z kazety způsobí nekontrolovatelné pohyby všech částí těla.

4. P. O. D. – Alive

Zde je něco pro příznivce tvrdší muziky. Píseň z alba Satellite vyšla krátce po teroristických útocích 11. září 2001 jako povzbuzení a pozitivní poselství v těžkých časech a rázem se z ní stal obrovský hit. Video k songu získalo nominaci na MTV za nejlepší klip.

5. Foo Fighters – Learn to Fly

Tento song sice úplně jaro nepřipomíná, ale náladu vám jistě jeho zhlédnutí vylepší. Dave Grohl v sobě herecký talent nezapře. Zahrál si zde po boku komika Jacka Blacka. V roce 2001 obdrželo video cenu MTV za nejlepší klip.

6. Tata Bojs – Jaro

Tuto písničku jsme sem nemohli nezařadit. Tematicky se zavděčí jistě nejen fanouškům Tata Bojs, ale i alergikům. Najdete ji na albu Ukončete nás z roku 1997. V klipu se můžete pokochat pohledem na mladého Milana Caise nebo rozdováděného Mardošu.

7. The Boo Radleys  – Wake Up Its a Beautiful Morning

Už jen samotný název slibuje přísun pozitivna. Nenechte se zmást úvodním vícehlasem. Poklidný začátek se rozjede do šlapající kytarovky. Britští Boo Radleys koncertovali mezi roky 1988-1999 a za tu dobu se jim podařilo vydat pět studiových alb.

8. Priessnitz – Jaro

Priessnitz, kteří jsou spjati s Jeseníky, se přírodními živly a ročními obdobími ve své tvorbě inspirují poměrně často. Jaro v sobě sice má nádech melancholie a asi ani po něm nebudete juchat, ale i tak je to píseň, která zde nemůže chybět.

9. Björk – It´s Oh So Quiet

Kdo by si nepamatoval rozjuchanou Björk v oranžových šatech, jak trsá na ulici s poštovní schránkou nebo mezi pestrobarevnými deštníky. Střídání nálad dává vyniknout jedinečnému hlasovému projevu této islandské zpěvačky. Song je z roku 1995 a z alba Post.

10. Mig 21 – Snadné je žít

A na závěr trochu recese. Klip z prostředí věznice v sobě kombinuje tragikomické prvky. Taneční číslo Jirky Macháčka je dnešní tečka na závěr.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 nejlepších songů na jaro. Dobijte si baterky s Björk nebo Tata Bojs