Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Zvířata ze ZOO Praha jdou na dračku. Máte už to svoje?

Samcová Jana

Samcová Jana

10. 2. 2010

Gundi saharskýZačátkem posledního čtvrtletí loňského roku pražská ZOO evidovala na devadesát zvířecích sirotků. Vlivem obrovské reklamní kampaně Adoptujte zvíře, nezůstal ke 31. prosinci v trojské zahradě bez rodičů ani jeden živý tvor. Přesto se i dnes najdou tací, kteří svou rodinu stále hledají.

Gundi saharský - nepsaný vítěz kampaně, Foto: J. Trojánek

Gundi saharský - nepsaný vítěz kampaně, Foto: J. Trojánek

Propagovaná adopce zvířat se setkala s velkým zájmem veřejnosti co do absolutního počtu sponzorů, tak do vybrané částky. Kampaň byla zaměřena zejména na adopci těch zvířat, která dosud nebyla pod ochrannými křídly žádného mecenáše, nebo o něj v průběhu roku přišla. Stav sirotků je velmi proměnlivý a závisí podle toho, jak komu končí adopční či darovací smlouva uzavíraná na jeden rok. Od začátku kampaně v půlce října do začátku ledna letošního roku bylo vybráno celkem 2 972 376 korun, což je o půl milionu korun více než loni. Sponzorů se objevilo 1 542, z toho 957 nových a 585 stávajících, kteří smlouvu prodloužili o další rok.

A o které mazlíčky byl největší zájem? Nejoblíbenější zvířata na sponzoring jsou chlupatí psouni a surikaty a stálice tučňáci. V psounovi se zhlédlo celkem 66 sponzorů, tučňák Humboldtův získal 34 adoptivních rodičů a surikata se chlubí 28 sponzory. K pondělí 8. února je v ZOO Praha opět devět volných sirotků, zejména ryb a ptáků. Například holub modroocasý, hrdlička čínská nebo čichavec šedý. Pár čísel na závěr. Celkem v roce 2009 na chov zvířat v pražské zoologické zahradě přispěly čtyři tisíce sponzorů částkou 8 400 000 korun!

Hrdlička čínská, Foto: T. Mrhálková

Hrdlička čínská, Foto: T. Mrhálková

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zvířata ze ZOO Praha jdou na dračku. Máte už to svoje?