Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Zveme vás na společenský večer! Je libo balet nebo klasiku?

Redakce

Redakce

21. 10. 2010

FOTO: Občanské sdružení Máme otevřeno?Občanské sdružení Máme otevřeno? pořádá 26. října 2010 od 19:30 hodin v Obecním domě společenský večer nazvaný „Klasika“ nebo „Balet“ Účinkují pěvecké duo Two voices a skupina Rasputin. Výtěžek této kulturní události půjde na podporu Tranzitního programu. Program pomáhá lidem s mentálním postižením najít uplatnění na otevřeném trhu práce. Přijďte se pobavit ve prospěch dobré věci!

FOTO:  Dvojice vokalistek Two Voices, Zdroj: twovoices.cz

Duo Two voices zazářilo i v pořadu Talentmania, Zdroj: twovoices.cz

Můžete se těšit na humorně laděné texty Jany Rychterové a profesionální propojení operního a šansonového zpěvu v podání Edity Adlerové a Jany Rychterové – vokální duo Two voices, zároveň si můžete užít netradiční pohled na tančící partu pánů středního věku – baletní skupinu Rasputin.

Vokální duo Two Voices tvoří dvě neobyčejné dámy – Edita Adlerová, působící v oblasti klasické a alternativní hudby, a šansoniérka a textařka Jana Rychterová. Samy sebe hudebnice popisují slovy: „Dvě zpěvačky, které zpívají naprosto odlišné žánry, propojily operní a šansonový zpěv, zdánlivě nepropojitelné světy.“

Two voices v pořadu Uvolněte se, prosím

Pohled na partu tančících pánů v nejlepším věku je značně netradiční. „Původně to měla být sranda na jeden večer. Překvapení na desátý ročník Plesu živnostníků,“ vzpomíná na rok 2006, kdy skupina vznikla, jeden z tanečníků Zdeněk Hejduk.

V baletní skupině Rasputin je nyní deset stálých mužů a dva příležitostní hosté. Z původně příležitostné partičky vznikla skupina zkušených matadorů bravurně ovládajících taneční kreace jako např. Šuplík, Tarzan, Kladívko, Mašinka, Stopař a jiné. Taneční choreografie obsahují prvky samby, rumby, jive, šimi, cha-cha, jazz dance, street funk, r´n´b, country a další.

Občanské sdružení Máme otevřeno? bylo založeno v roce 1998 a snaží se podporovat lidi se speciálními potřebami – převážně s mentálním postižením a autismem – v obhajobě jejich práv, uplatnění na trhu práce a volnočasových aktivitách.

Přijďte spojit příjemné s užitečným a pomozte ostatním lidem, aby měli otevřeno.

Co? společenský večer „Klasika“ nebo „Balet“?

Kdy? 26. 10. 2010 od 19:30 hod.

Kde? Obecní dům v Praze

Za kolik? Základní vstupné: 300,- Kč

Pro studenty, osoby ZTP, ZTP/P a jejich průvodce: 150,- Kč

Vstupenky lze zakoupit v pokladně Obecního domu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zveme vás na společenský večer! Je libo balet nebo klasiku?