Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Zuzana Sedmidubská tvoří z bio materiálů pod značkou 7dub

Redakce

Redakce

5. 3. 2011

FOTO: kolekce Stripes od Zuzany SedmidubskéZuzana Sedmidubská je další z nadějných českých návrhářů, které vám představíme. Vystudovala Vysokou umělecko-průmyslovou školu v Praze pod vedením Josefa Ťapťucha a nyní navrhuje svoje autorské kolekce pod značkou 7dub.

FOTO: kolekce Stripes od Zuzany Sedmidubské

Kolekce Stripes, Zdroj: archiv návrhářky, Foto: Vendula Fantová

Zuzana Sedmidubská se při tvorbě snaží sbírat inspiraci ze svého okolí, používat tradiční výrobní postupy a především se zaměřuje na zpracovávání bio materiálů.

„Inspiraci hledám v prostředí, které mne obklopuje, z přírody, z cest, toulek po Praze. Většinou zpracovávám jedno téma, které mne zajímá. V poslední kolekci Stripes jsem například řešila otázku šetrného oděvu. Snažila jsem se o maximální využití materiálu s minimálním odpadem. Kolekce je celá vytvořená z pruhů látek z materiálů v bio kvalitě. Pruhy v kolekci často obepínají tělo a budují oděvy podle svých vlastních zákonitostí.“

FOTO: kolekce Liguid od Zuzany Sedmidubské

Kolekce Liguid, Zdroj: 7dub.cz, Foto: Vendula Fantová

Pro tvorbu Sedmidubské je charakteristické propojení základní myšlenky kolekce se zpracováním materiálu, který používá. Tak jako u Stripes použila pruhy látky, tak u kolekce Liquid pracovala s prvkem stékání vody po těle. U kolekce Nostalgie, se kterou v roce 2008 vyhrála titul Top Style Designer, vyjádřila smutek a nesouvislost vzpomínek pomocí trhání a párání látky.

FOTO: kolekce Stripes od Zuzany Sedmidubské

Kolekce Stripes, Zdroj: archiv návrhářky, Foto: Vendula Fantová

S kolekcí Stripes se Zuzana Sedmidubská zúčastnila loňského Shooting Fashion Stars. „Nedávno se mi splnil jeden z mých snů a to, že jsem měla možnost zúčastnit se přehlídky Shooting Fashion Stars ´10 v Galerii DOX. Tento projekt na podporu mladých českých návrhářů sleduji už od jeho vzniku a moc mu fandím.“ Momentálně také pracuje na tvorbě dvou modelů pro finále České Miss.

A jak se mladá česká návrhářka dívá na oblékání svých spoluobčanů? „Samozřejmě, že bych byla raději, kdyby si Češi oblíbili elegantnější oblečení. Ale vím, že tento problém pramení z určité praktičnosti a způsobu našeho života. Ale nechci nikomu zase křivdit, vše se pomalu zlepšuje. Jako zásadní chybu vidím, že většina z nás nemá ucelený šatník, kde chybí základní typy oděvů. A tyto nedostatky se pak projeví, když jdeme třeba do divadla.“

FOTO: Kolekce Stripes od Zuzany Sedmidubské

Kolekce Stripes, Zdroj: archiv návrhářky, Foto: Vendula Fantová

„Já sama mám ráda tvorbu Hany Zárubové a značky Chatty. Líbí se mi uvolněný styl, kdy je na oblečení nějaký nápad, nebo detail. Sama nosím svoje modely a kombinuji je s těmi komerčními.“

Některé z modelů Zuzany Sedmidubské si můžete koupit přímo na jejích internetových stránkách 7dub.cz, svůj ateliér a showroom má na Vítkově 8 v Praze. Na fler.cz si můžete koupit doplňky, které vytváří ze speciálních reflexních pruhů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zuzana Sedmidubská tvoří z bio materiálů pod značkou 7dub