Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ztracený symbol Dana Browna vyjde v září

Martin Peška

Martin Peška

21. 4. 2009

Nakladatelství Random House vydá 15. září třetí román spisovatele Dana Browna, který je spojený s postavou Roberta Langdona. Kniha má nést název The Lost Symbol, v češtině tedy Ztracený symbol.

„Již od roku 2006 očekávaný nový román bestselleristy Dana Browna má konečně potvrzeno datum vydání,“ uvedla v pondělí 21. dubna Marcela Turečková z nakladatelství Argo na internetových stránkách danbrown.cz.

Podle Turečkové The Lost Symbol vyjde v nejvyšším nákladu v historii Random House. Mělo by jít o šest a půl milionu kopií v anglickém jazyce.

Jedná se o třetí díl příběhu profesora Langdona. První kniha nesla název Andělé a démoni a druhá Šifra Mistra Leonarda či Da Vinciho kód. Ta už vyšla v 81 milionech kopií.

„Tento román byl podivný a nádherný výlet,“ řekl Brown. Templářský příběh Ztraceného symbolu se odehraje v rozmezí pouhých 12 hodin. „Život Roberta Langdona se plyne zřetelně rychleji než můj,“ dodal spisovatel.

„Ihned po anglofonní premiéře knihy se začne pracovat na překladu, a nakladatelství Argo hodlá knihu vydat v češtině nejpozději do veletrhu Svět knihy 2010,“ dodala Turečková.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ztracený symbol Dana Browna vyjde v září