Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Ztracený symbol Dana Browna v češtině nebude mít originální obálku

Martin Peška

Martin Peška

8. 9. 2009

dan-brown-600x338Nakladatelství Argo, které má vydat nový román Dana Browna v češtině v pondělí 7. září, oznámilo datum vydání Ztraceného symbolu, které připadlo na 10. února příštího roku. V originálním znění The Lost Symbol vychází už 15. září nejen jako kniha v pevné vazbě, v brožovaném vydání, jako audio kniha, ale i jako elektronická kniha.

Náklad tištěného vydání knihy v originále má dosáhnout více než pěti milionů kopií. Další podrobnosti však americké nakladatelství tají. Zatím se ví jen to, že hlavním hrdinou má být symbololog Robert Langdon.

Zatím byla odhalena jen grafická podoba originální obálky knihy, kterou jsme již čtenářům Topzine.cz představili. České vydání však bude mít svou vlastní.

„Český nakladatel chce knihu vydat s vlastní obálkou. Rozhodl se tentokrát přizvat k diskusi o podobě knihy i své příznivce. Na oficiálních facebookových stránkách nakladatelství Argo je možno kritizovat, připomínkovat či chválit již existující verze výtvarné podoby obálky,“ vysvětila Zdenka Křikavová z nakladatelství Argo.

Každý výtvarně zdatný fanoušek může navíc poslat svůj návrh do konce září na soutez@argo.cz.  Nejzajímavější návrhy by měly být představeny začátkem října.

Zdroj foto: danbrown.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ztracený symbol Dana Browna v češtině nebude mít originální obálku