Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Zranil se zaměstnanec na cestě do vaší firmy? Jde o pracovní úraz, či nikoliv?

V oblasti vedení podniku existuje mnoho rizik, proti kterým byste se měli vhodně pojistit správnými vědomostmi. Jednou z takových informací je povědomí o tom, kde přesně končí fyzická hranice vaší firmy v ohledech způsobení pracovního úrazu. Zraní-li se váš zaměstnanec na parkovišti před budovou, jste za to zodpovědní, či nikoliv?

Zákon definuje hranice vaší působnosti jasně

Navzdory mnoha pokusům nepoctivých zaměstnanců se opravdu nejedná o pracovní úraz, pokud se stal na cestě do zaměstnání či zpět. Zákon v tomto ohledu mluví naprosto jasně. Za bezpečí svých podřízených jste zodpovědní pouze na místech, kde je jejich povinností uposlechnout vaše rozkazy či příkazy přes zprostředkovatele (třeba ostraha areálu, vrátný a tak podobně). To se týká i venkovních nebo vnitřních areálů, pokud mají svůj jasně určený vstup. Musí-li zaměstnanec do prostoru projít vrátnicí, pak jste za něj již od tohoto bodu zodpovědní.

Není-li před vaší firmou vrátnice, pak musíte dávat pozor na svého podřízeného až po jeho vstupu do vaší budovy. Zranění na parkovišti před vchodem tudíž není v tomto případě vaše starost.

Buďte vždy připraveni

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci je velmi rozsáhlou kategorií, již se rozhodně vyplatí pořádně sledovat. Není v silách žádného majitele firmy si pohlídat všechny potřebné zákony, předpisy a neustále se držet v naprostém bezpečí. Z toho důvodu se vyplatí kvalitní koordinátor BOZP, který udělá vše potřebné za vás.

Správně zvolený poskytovatel vám zajistí nejen veškerou administrativu, agendu a tolik důležité pravidelné prohlídky vašich pracovišť, nýbrž i plné pracovnělékařské služby a samozřejmě i kompletní školení zaměstnanců. Díky takovým službám budete připraveni na každou eventualitu a ochráníte se v očích zákona. Který poskytovatel vám zajistí komplexní služby a budete se na něj moci spolehnout?

Koordinátor BOZP

Jednou z nejkvalitnějších společností v tomto oboru je známý PREVENT. Ten se ve svém odvětví pohybuje již od roku 1994 a v současné době poskytuje svou pomoc více než pěti tisícům podnikatelů.

Zařídí za vás naprosto vše potřebné v oblasti bezpečnosti práce, přičemž pro tyto pomocníky není problémem ani kompletní prověrka BOZP. Zároveň poskytuje své vlastní školící platformy INSTRUCTOR a EDUNIO, které připraví vaše zaměstnance na poctivé dodržování všech důležitých předpisů. Chcete-li tedy být maximálně chráněni, pak vsaďte na služby ověřeného poskytovatele v této oblasti.

Jestli vás tedy zrovna čeká kontrola BOZP nebo řešíte nějaký problém, určitě se nebojte ozvat zmíněné společnosti. Ta za vás vše hladce vyřeší a poskytne vám štít proti problémům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zranil se zaměstnanec na cestě do vaší firmy? Jde o pracovní úraz, či nikoliv?