Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Způsobí Lara 303 Revoluci ve stojatých vodách české hudební scény?

Redakce

Redakce

9. 6. 2010

Rapperka Lara 303, původem z Brna, působí na scéně českých female MC´s asi nejdéle, a proto se nejspíš její debutová deska čekala dříve. O to více se ale čekání vyplatilo, protože deska Revolution je velmi zdařilým kouskem.

Lara 303, Zdroj: archiv

Album Lara nahrávala střídavě v Brně a v Paříži a na zvuku je to opravdu znát. Spolupráce s francouzskými producenty a plno zajímavých hostů dělají album opravdu nadprůměrné. Těšit se můžete na zajímavá jména, jakými jsou Djei a Sista Carmen z United Flavour, Komer, Nironic a také na jamajské reggae v podobě Jah Maliho.

Každý song je svou jedinečností a osobitostí kouskem skládačky, která dává dohromady úžasný příběh, který si nelze neposlechnout. Skvělá volba textů, hudby i hostů tvoří opravdu skvělý hudební zážitek. Spolupráce s United Flavour na skladbě United Styles přináší směsku rappu, r´n´b a reggae a musím říct, že kombinace je to opravdu zdařilá. Stejně tak skladba Emmene moi a My Love; každý z hostů přináší něco svého a v kombinaci právě s Larou to vážně zní, jako by to tak dělali odjakživa.

Deska baví svými texty, které jsou silným pilířem. Texty jsou přímé, rázné a jsou i jakousi Lařinou zpovědí. Album Revolution je zkrátka takovou hudební procházkou jejím životem a duší. Velmi osobní zpovědí je jednoznačně song Máma. Jak už název napovídá, je o Lařině vztahu k matce, který – soudě podle textu – nebyl ideální.

Způsobí deska Revolution revoluci a projde u české veřejnosti? Myslím, že rozhodně ano. Deska je našlápnutá od začátku do konce. Kombinace stylů a především výběr hostů jsou rozhodně zdařilým krokem. Na druhou stranu je z desky cítit, že ji složila žena.

Pravdou je, že ženy přemýšlejí jinak, a tak je i emoční a myšlenkový tok na desce odlišný od mužských rapperů.  Laře ale hudebně svědčí právě kombinace s mužským hlasem, která dává její tvorbě úplně jiný rozměr. Nejsilnějším hudebním zážitkem z celé desky jsou pro mě jednoznačně skladby United Styles a Step Ahead.

Lara nasadila laťku hodně vysoko a doufejme, že její budoucí tvorba bude stejně zajímavá jako ta současná.

Album je ke koupi online za 275 korun zde.

Lara 303 – Revolution
Vydáno: 17. listopad 2009
Skladby: Intro, Emmene moi – feat. Komer, Step Ahead – feat. Nironic, United styles – feat. Sista Carmen & Djei (United Flavour), Revoluce, Půlnoční bilance, My Love – feat. Jah Mali, 13. komnata, Chtěli by (part 1), Chtěli by (part 2), Neutíkám – feat. Jason, Máma, Poslední
Vydalo: Root Cat Recording a X-Production

Celkové hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Způsobí Lara 303 Revoluci ve stojatých vodách české hudební scény?