Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Zprostředkování nákupu ze zahraničí. Jak na levné a pohodlné nákupy

Chcete využít levných nákupů na zahraničních e-shopech, ale nechcete posílat platbu do zahraničí ani komunikovat s prodejci v cizím jazyce? Vyzkoušejte zprostředkování nákupu ze zahraničí.

Toužíte po značce nebo zboží, které v Čechách neseženete? Zahraniční eshopy nabízí zboží, které je u nás často nedostupné či cenově náročné, a vy tak můžete nakoupit kvalitně a levně v pohodlí domova.

Ebay, Aliexpress, Amazon: porovnejte ceny a čas doručení

Co nabízejí zahraniční eshopy levněji? Skoro všechno. Přes internet nakoupíte elektroniku, oblečení, vybavení do domácnosti, ale klidně i auto.

Pro výhodný nákup porovnávejte stejné zboží na několika serverech: kromě největší internetové aukční síně eBay a lídra na trhu s elektronikou Amazon vyzkoušejte také rostoucího čínského giganta Aliexpress, který nabízí ještě nižší ceny. Kromě ceny ale sledujte také lhůtu doručení zboží a zda vůbec prodejce zasílá zboží do České republiky, ať nejste na konci nákupu zklamaní.

Oblíbené zahraniční eshopy: USA a Čína

Celosvětově nejpopulárnějšími zeměmi pro nakupování přes internet jsou USA a Čína, u nás ale stále roste obliba online nákupů v rámci EU, protože toto zboží je osvobozeno od celních povinností. Pokud nakupujete mimo Evropskou unii, je třeba si ověřit, zda nákup podléhá platbě DPH a cla. Platbě cla se nevyhnete, pokud vlastní hodnota zboží přesahuje 150 eur.

Nakupování přes internet: Paypal a platba kartou

Úspěšný nákup a doručení zboží až k vám domů vyžaduje platbu do zahraničí. Nejčastějšími způsoby platby jsou online platba debetní či kreditní kartou nebo převod peněz s využitím platebního systému paypal.

Na každém zahraničním serveru, kde nakupujete, je třeba se registrovat svým jménem a doručovacími údaji. V případě, že si přejete znát doplňující informace o zboží (jako například ověřit parametry u elektroniky či velikost u oblečení), je třeba komunikovat s prodejcem v angličtině nebo jiném cizím jazyce.

Zprostředkování nákupu ze zahraničí: ušetřete svůj čas

Elegantním řešením nakupování přes internet v zahraničí je zprostředkování nákupu. Registrujete se jen jednou, a to do české služby. Vyberete si zboží, provedete platbu v rámci České republiky a potom už se můžete těšit na doručení svojí zásilky. Ušetříte tak nejen za nákup v zahraničích eshopech, ale také například v internetové dražbě přes eBay.

Společnostem, se kterými jednoduše nakoupíte na zahraničních eshopech, platíte poplatek za zprostředkování nákupu. Služba Czech eBay nabízí rychlé a přehledné objednávání díky propojení systému přímo s ebay.com, ebay.co.uk a dalšími eBay. Díky zprostředkování nákupu ze zahraničí ušetříte čas, který byste jinak strávili komunikací s prodejci nebo registracemi na eshopech. Můžete se tak plně věnovat pouze vyběru svého zboží.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Zprostředkování nákupu ze zahraničí. Jak na levné a pohodlné nákupy