Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěváka Stone Temple Pilots nahradil Chester Bennington z Linkin Park

Redakce

Redakce

3. 6. 2013

Chester Bennington je novým zpěvákem kalifornské rockové skupiny Stone Temple Pilots. Nahradil tak dosavadního frontmana Scotta Weilanda, který byl z kapely vyhozen v únoru. Fanoušci Linkin Park se ale bát nemusí, Bennington bude zvládat obě štace současně.

FOTO: Stone Temple Pilots

Stone Temple Pilots. Zdroj: archiv

Překvapivá zpráva vyšla najevo 18. května na dobročinném festivale KROQ Weenie Roast v Los Angeles, kde se Bennington se Stone Temple Pilots poprvé objevili na jednom pódiu. Kromě starých hitů navíc uvedli zbrusu novou skladbu Out Of Time.

Záskok za Weilanda nemusí být trvalý

„Stone Temple Pilots miluju od svých třinácti let, hodně mě ovlivnili. Když jsem dostal příležitost něco s nimi vytvořit, hned jsem po ní skočil. Kluci z Linkin Park mě v tom plně podpořili i přes to, že máme teď plné ruce s přípravou nového LP,“ vyjádřil se ke spolupráci Bennington.

Kytarista Dean DeLeo dodává: „Přišlo to úplně přirozeně. Nemám rád tuhle frázi, ale šlo zkrátka o šťastnou náhodu.“

Populární hardrockové uskupení ze San Diega funguje už od roku 1986. V roce 2003 se sice její členové rozešli, ale od roku 2008 kapela znovu obnovila činnost.

Letos v únoru byl ze skupiny bez jakéhokoliv zjevného důvodu vyhozen zpěvák Scott Weiland. Svůj vyhazov tehdy Weiland označil za podraz na sebe i na fanoušky. Nyní ho nahradil Bennington, přičemž to, zda dočasně či nastálo, ukáže až čas.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěváka Stone Temple Pilots nahradil Chester Bennington z Linkin Park