Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvák Seal odehraje koncert v Praze v létě 2010

Redakce

Redakce

23. 4. 2010

Seal-ociSedmačtyřicetiletý černošský muzikant Seal si v rámci své budoucí tour naplánoval i návštěvu české metropole. Do Prahy se na nás přijede podívat již 6. července. Pojďme si proto připomenout alespoň několik klíčových videoklipů jeho kariéry. Ať si ujasníme, zda se do Tesla arény vůbec vyplatí koupit lístky.

Zpěvák Seal, Zdroj: seal.com

Zpěvák Seal, Zdroj: seal.com

Brazilsko-nigerijský zpěvák Seal Henry Olusegun Olumise Adeola Samuel svou hudební kariéru zahájil ještě jako vlasatý mladík stylově promyšlenou písní The Beginning z debutového studiového alba Seal (1991). Svým dredařským lookem a jemně zastřeným hlasem zaujal velké spektrum publika a dostal se tak hned zpočátku své kariéry do všeobecného povědomí.

>>> Koupit vstupenky od 750 korun zde <<<

S příchodem druhého studiového alba Seal II (1994) přišel i slavný soundtrack k filmu Batman Navždy v podobě úchvatné balady Kiss From A Rose. Z rozevlátého mladíka Seala se rázem stal charismatický muž, typický zjizvenou tváří a oholenou hlavou. Mezi další hity charismatického druhého alba, které stojí za zmínku, patří například Don´t cry nebo Newborn Friend.

Třetím albem se stalo Human Being (1998), které nebylo příliš úspěšné, co se velkých hitů týče. Seal tento malý nedostatek však bohatě vynahradil čtvrtým studiovým albem s názvem Seal IV. To obsahovalo srdceryvné skladby jako Get It Together nebo Love´s Divine. Deska Seal IV vyšla roku 2003 a v létě téhož roku se Seal poprvé setkal se svou budoucí ženou – blonďatou německou topmodelkou Heidi Klum.

V získávání publika svým příjemně chlácholivým hlasem pokračoval Seal také další deskou System, vydanou roku 2007. Z nové desky bylo pro posluchače snadné vycítit, že byl Seal již silně ovlivněn manželstvím, láskou i rodinou. Za nejpůsobivější skladbu z alba lze považovat asi Amazing, která je dodnes skutečně amazing.

Pátým albem Soul (2008) se Seal ještě více otevřel táhnoucím se baladám a jemným rytmům soulu. Spolupracoval s významnými hudebníky jako je James Brown nebo Jerry Butler a vznikly skladby It´s a Man´s, Man´s, Man´s World, nebo People Get Ready.

Kromě studiových desek vydal Seal i několik dalších jako Best of 1991-2004, Live in Paris, nebo Soul Live. Dále vyšlo také několik DVD záznamů z těch nejlepších live koncertů, třeba v Paříži (2005) nebo v Brooklynu (2009). Poslední v dlouhé řadě úspěšných alb byla loni vydaná deska Hits. Objevíte na ní souhrn všech Sealových nejlepších songů. Ukažme si závěrem třeba Crazy. Jak vidíte, Seal za vidění určitě stojí. A pokud na koncert přece jen nebudete moci vyrazit, můžete si alespoň přečíst reportáž na Topzine.cz!

Ceny vstupenek na jeho pražský koncert se pohybují mezi 750 a 1 600 korunami a koupit je můžete už nyní online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvák Seal odehraje koncert v Praze v létě 2010