Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvák Randy Blythe u soudu v Praze. Hrozí mu až deset let vězení

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

7. 2. 2013

Randy BlytheProslulý americký zpěvák Randy Blythe z metalové kapely Lamb of God se tento týden dostavil k pražskému soudu. Je obviněný z usmrcení fanouška poté, co ho v roce 2010 strčil z pódia při květnovém koncertu v klubu Abaton.

Lamb of God Zdroj: lamb-of-god.com

Lamb of God Zdroj: lamb-of-god.com

Zpěvák připouští, že do muže opravdu strčil, ovšem dále dodává, že na této akci v zaplněném klubu chyběla bezpečnostní zóna mezi pódiem a diváky, ve které bývá ochranná služba, a zabezpečení tedy nebylo dobře zvládnuté. Blythe dále zmínil, že tento muž nebyl jediný, kdo během vystoupení lezl na pódium. Navíc tam lezl opakovaně.

Po prvním výstupu na pódium mladík sám seskočil do davu poté, co zamával kapele. Při druhém výstupu začal objímat zpěváka, což Blythe shledal nebezpečným, proto vášnivého fanouška oběma rukama odtlačil zpět do hlediště. Dav diváků padajícího mladíka nechytil, jak se Blythe domníval. Po pádu však prý nerozvážný fanoušek opět vstal a diváci kolem něj gestikulovali na Blytha, že je vše v pořádku.

Lamb of God – Set to Fail

Pozůstalí rodiče mladíka však cítí, že Blythe by měl nést plnou zodpovědnost za své činy. Požadují po něm odškodné ve výši 10 milionů korun. Zpěvák reagoval tím, že se odpovědnosti nechce vyhnout, hodlá s rodinou spolupracovat a výši požadované částky uhradit. Počká ovšem na rozhodnutí soudu.

Zpěvák již minulý rok strávil ve vazbě několik týdnů, než byl propuštěn na kauci. Ta byla stanovena na v přepočtu zhruba 18 milionů korun. Pokud soud nyní zpěvákovi prokáže vinu, hrozí mu až desetileté vězení za ublížení na zdraví s následkem smrti.

Pětičlenná metalová kapela Lamb of God, se kterou Blythe vystupuje, je uznávaná po celém světě. O tom svědčí jejich nominace na cenu Grammy před pěti lety. O jejich kvalitách mimo jiné vypovídá i společné turné s Metallicou či jejich účast na věhlasných festivalech, jako například putovní Mayhem Festival.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvák Randy Blythe u soudu v Praze. Hrozí mu až deset let vězení