Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvák Mika poprvé v Praze!

Samcová Jana

Samcová Jana

30. 3. 2010

Mika, Zdroj: mikasounds.comVůbec poprvé v České republice zazní hity hvězdy současné britské popové hudby Miky. Českému publiku se představí 26. července 2010 v pražské Tesla Aréně.

Mika, Zdroj: mikasounds.com

Mika, Zdroj: mikasounds.com

Popový zpěvák zakládající si na veselých optimistických melodiích a barvami hýřících kostýmech a videoklipech se českým fanouškům předvede poprvé ve své kariéře. Představit přijede své v pořadí druhé album The Boy Who Knew Too Much se singlem We Are Golden a také připomenout příznivcům své první studiové CD Life In Cartoon Motion, z něhož pochází i rádiový hit Relax, Take It Easy.

„Základem mé hudby je to, že je radostná, posilující, odvážná a že nepodléhá momentální módě či konvencím“, říká Mika. Vstupenky jsou v předprodeji od 25. března v rozmezí od 660 do 995 korun.

Kdo je Mika?

Sedmadvacetiletý Mika, vlastním jménem Michael Holbrook Penniman, pochází z libanonského Beirútu, ale své dětství strávil v Paříži a v Londýně. V Londýně studoval zpěv na Royal College of Music a nahrával v Royal Opera House. Jeho hudební orientace se vyvíjela popovým směrem.

Své debutové album s názvem Life In Cartoon Motion Mika vydal v roce 2007. Nejznámějšími a nejúspěšnějšími singly z tohoto alba jsou Relax, Take It Easy a Grace Kelly. Druhá deska The Boy Who Knew Too Much vyšla koncem roku 2009. Mika se pyšní titulem Nejlepší nový talent pro rok 2007, který získal v anketě Sound of 2007 od více než 130 hudebních kritiků a zástupců rádií.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvák Mika poprvé v Praze!