Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvák Lostprophets Ian Watkins se přiznal ke zneužívání dětí

Hana Voltrová

Hana Voltrová

29. 11. 2013

Téměř po roce od svého zatčení se bývalý frontman velšské rockové kapely Lostprophets Ian Watkins přiznal k činům, ze kterých byl v loňském prosinci obviněn. Po dlouhém zapírání Watkins přiznal celkem 13 sexuálně motivovaných útoků na děti, kdy nejmladšímu byl sotva rok.

FOTO: Lostprophets

Ian Watkins (druhý zleva) s Lostprophets. | Zdroj: facebook.com/lostprophets

Původně byl Watkins obviněn dokonce z více než dvaceti útoků, nabádání fanouška ke zneužívání vlastního dítěte, z natáčení a přechovávání dětské pornografie a z vlastnictví obrázků se zoofilní tematikou. Spolu se šestatřicetiletým hudebníkem byly obviněny i dvě ženy, které se spolupodílely na natáčení kompromitujících materiálů.

Jako důkazní materiál posloužil vyšetřovatelům obsah Watkinsonova počítače, laptopu a mobilního telefonu, stejně jako videozáznamy mnoha útoků, které se odehrály v hotelových pokojích v Anglii a ve Walesu. Ony dvě ženy přitom zneužívaly své děti a poskytovaly je Watkinsonovi k uspokojení jeho choutek. Dle slov vyšetřovatelů svůj podíl na Watkinsonově chování a jednání měly i drogy, které měl údajně nutit i svým obětem.

Známá britská vydavatelská společnost HMV navíc ve středu oznámila, že v souvislosti s Watkinsonovým případem stahuje ze všech svých prodejen i internetového e-shopu veškerá alba Lostprophets a že je ani v budoucnu neplánuje opětovně zařadit do prodeje.

Kapela Lostprophets vznikla v roce 1997 a po Watkinsonově loňském zatčení přerušila svou činnost. Během svého fungování skupina vydala celkem pět alb, z nichž poslední vyšlo v dubnu 2012, a kterých se celosvětově prodalo přes tři a půl milionu kopií.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvák Lostprophets Ian Watkins se přiznal ke zneužívání dětí