×
TOPZINE.cz

Zpěvák Lostprophets Ian Watkins se přiznal ke zneužívání dětí

FOTO: Lostprophets
Ian Watkins (druhý zleva) s Lostprophets. | Zdroj: facebook.com/lostprophets

Téměř po roce od svého zatčení se bývalý frontman velšské rockové kapely Lostprophets Ian Watkins přiznal k činům, ze kterých byl v loňském prosinci obviněn. Po dlouhém zapírání Watkins přiznal celkem 13 sexuálně motivovaných útoků na děti, kdy nejmladšímu byl sotva rok.

FOTO: Lostprophets
Ian Watkins (druhý zleva) s Lostprophets. | Zdroj: facebook.com/lostprophets

Původně byl Watkins obviněn dokonce z více než dvaceti útoků, nabádání fanouška ke zneužívání vlastního dítěte, z natáčení a přechovávání dětské pornografie a z vlastnictví obrázků se zoofilní tematikou. Spolu se šestatřicetiletým hudebníkem byly obviněny i dvě ženy, které se spolupodílely na natáčení kompromitujících materiálů.

Jako důkazní materiál posloužil vyšetřovatelům obsah Watkinsonova počítače, laptopu a mobilního telefonu, stejně jako videozáznamy mnoha útoků, které se odehrály v hotelových pokojích v Anglii a ve Walesu. Ony dvě ženy přitom zneužívaly své děti a poskytovaly je Watkinsonovi k uspokojení jeho choutek. Dle slov vyšetřovatelů svůj podíl na Watkinsonově chování a jednání měly i drogy, které měl údajně nutit i svým obětem.

Známá britská vydavatelská společnost HMV navíc ve středu oznámila, že v souvislosti s Watkinsonovým případem stahuje ze všech svých prodejen i internetového e-shopu veškerá alba Lostprophets a že je ani v budoucnu neplánuje opětovně zařadit do prodeje.

Kapela Lostprophets vznikla v roce 1997 a po Watkinsonově loňském zatčení přerušila svou činnost. Během svého fungování skupina vydala celkem pět alb, z nichž poslední vyšlo v dubnu 2012, a kterých se celosvětově prodalo přes tři a půl milionu kopií.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..