Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvák Lamb of God napsal knihu o kontroverzním procesu v ČR

Redakce

Redakce

9. 7. 2013

Randy Blythe, zpěvák americké kapely Lamb of God, píše paměti, v kterých se bude zaměřovat na události posledního roku spjaté s Českou republikou.

Lamb of God Zdroj: lamb-of-god.com

Lamb of God. Zdroj: lamb-of-god.com

V loňském a letošním roce věnovala hlavní domácí média značnou pozornost kauze, v níž byl Randy Blythe obviněn a následně souzen za zabití fanouška na koncertě v pražském klubu Abaton.

Ovlivněn touto zkušeností zpěvák oznámil, že pracuje na knize, která bude reflektovat tyto nešťastné události z jeho úhlu pohledu. Práva na vydání v USA byla prodána nakladatelství Da Capo Press, které je členem americké nakladatelské společnosti Perseus Books Group. Práva na zahraniční vydání ve Velké Británii, Austrálii, Novém Zélandu a Jihoafrické republice získalo respektované nakladatelství Random House.

Na psaní pomýšlel už dřív

Sám Randy Blythe k tomu uvedl: „Když jsem téměř hned, jak jsem začal číst, snil o tom, že budu vydávaný autor, nikdy by mě nenapadlo, že moje první kniha se bude točit okolo tak smutného tématu. Ovšem někdy vám život neočekávaně přinese příběh, který je třeba sdělit. Věřím, že tohle je jeden z nich (z několika důvodů, nikoli jen pro mé obohacení), takže ho budu vyprávět s respektem a důstojností, kterou si všichni zúčastnění zaslouží.“

Randy Blythe byl obviněn, že při koncertu v pražském klubu Abaton v roce 2010 shodil fanouška z pódia. Ten později na následky zranění zemřel. Metalovému zpěvákovi hrozilo až deset let vězení za úmyslné ublížení na zdraví s následkem smrti.

Když v roce 2012 přiletěla kapela Lamb of God znovu koncertovat do Prahy, byl její frontman na letišti zatčen a následně vzat do vazby. Z té byl poté propuštěn na kauci a odcestoval zpět do USA. Slíbil, že se na soudní líčení osobně dostaví a tento slib dodržel.

Letos v březnu ho Pražský vrchní soud zprostil viny. Případným finančním odškodněním se bude zabývat civilní soud. Státní zástupce se proti rozsudku na místě odvolal.

Lamb of God patří mezi nejznámější americké metalové kapely. Vznikli v roce 1990 a za dobu své existence vydali šest studiových alb, jedno koncertní, jedno kompilační album a tři DVD. V roce 2007 byli nominováni na cenu Grammy v kategorii Nejlepší metalový výkon za album Sacrament.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvák Lamb of God napsal knihu o kontroverzním procesu v ČR