Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvák Bob Dylan se stal čestným členem americké umělecké akademie

Redakce

Redakce

19. 5. 2013

Zpěvák Bob Dylan se stal členem americké Akademie pro umění a literaturu, která již 115 let spojuje přední spisovatele a umělce.

FOTO: Bob Dylan

Bob Dylan Zdroj: myspace.com

Prezident akademie Henry Cobb uvedl, že čestní členové této skupiny jsou kreativní lidé s dobrým vkusem. „Bob Dylan vyprodukoval za svou kariéru velkou řadu skladeb, které ovlivnily životy všech Američanů. Vytvořil tolik vztahů mezi slovy, melodií a emocemi, které by mě nikdy ani nenapadly,“ okomentoval rozhodnutí Henry Cobb.

Ceremoniál k uvedení zpěváka mezi ostatní čestné členy se konal tuto středu na Manhattanu. Bob Dylan však nepřišel. Místo něho se proslovu ujal Michael Chabon a cenu za písničkáře převzala herečka Meryl Streepová. V proslovu zazněl i jeden z Dylanových písňových textů.

Neobvyklá volba

„Cítil jsem se velice poctěn, když jsem se stal jedním z členů takového velkého okruhu různých umělců, kteří tvoří akademii umění a literatury. Brzy se těším na setkání s vámi všemi,“ vzkázal v prohlášení Dylan.

Ocenění Boba Dylana je poměrně neobvyklé. Akademie si totiž přednostně vybírá členy, kteří se věnují vážné hudbě, autory různých muzikálů, jazzové umělce nebo zasloužilé herce a režiséry.

Slavný zpěvák si tedy může po jedenácti cenách Grammy, jednom Oscarovi, Zlatém glóbu, prezidentské medaili a čestném členství v Rock´n´Rollové síni slávy postavit na poličku další prestižní ocenění.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvák Bob Dylan se stal čestným členem americké umělecké akademie