Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvák a kytarista B. B. King míří do Prahy

Adriana Semlová

Adriana Semlová

29. 1. 2011

FOTO: B. B. KingS koncerty zahraničních hvězd připravované na letní měsíce se takřka roztrhl pytel. V roce 2009 se spekulovalo, že americký bluesový zpěvák a kytarista B. B. King odjíždí na své poslední koncertní turné. Vše je ale nyní jinak! B. B. King, který se hudbě věnuje už padesát let, v červenci znovu navštíví Prahu.   

FOTO: B. B. King

B. B. King zahraje v Praze, Zdroj: oficiální stránky interpreta

B. B. King, vlastním jménem Riley King, je ekvivalentem pro blues. Díky jeho hudbě se blues probojovalo nejen do širšího povědomí v Americe, ale dostalo se také do Evropy. Mnohonásobný držitel ocenění Grammy ve svých pětaosmdesáti letech odehraje ročně okolo 250 koncertů. Grammy za celoživotní přínos získal v 80. letech a v roce 1987 byl uveden do Rock’n’rollové síně slávy.

Vstupenky na koncert B. B. Kinga, který proběhne 12. července od 20 hodin 30 minut v pražském Kongresovém centru, můžete za 790 až 1990 korun zakoupit on-line zde.

Podle amerického časopisu Rolling Stone je řazený na třetí místo ze sta nejlepších kytaristů všech dob. Muzikant, který svou kytaru přezdívá Lucille, napsal také mnoho úspěšných skladeb. Uveďme alespoň písně z padesátých let – You Don’t Know Me, Please Love Me nebo pozdější Sweet Sixteen a Don’t Answer the Door.

Během své kariéry spolupracoval s Ericem Claptonem, The Rolling Stones, Johnem Mayallem nebo U2. Momentální angažmá rodáka z oblasti kolem Mississippi zahrnuje dvacet sedm zastávek v Austrálii, Spojených státech i v Evropě.

B. B. King v České republice naposledy zahrál 15. července 2009, kdy vystoupil v pražské Tesla Areně na Výstavišti. Posledním hudebním počinem zpěváka je v pořadí 24. studiová nahrávka One Kind Favor z roku 2008. V médiích se sice před dvěma lety spekulovalo o konci koncertování tohoto velikána, který by měl v pětaosmdesáti letech jistě nárok na muzikantský důchod, zdá se však, že se do něj oblíbený bluesman nechystá.

Letní koncert B. B. Kinga se tentokrát odehraje 12. července v Kongresovém centru. Pořadatelem je agentura Punx Not Dead. Vstupenky jsou v prodeji od 28. ledna 2011 v síti Ticketpro. Ceny lístků se budou pohybovat od 790 korun. Zakoupit on-line je můžete zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvák a kytarista B. B. King míří do Prahy