Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvačka newyorských The Pretty Reckless vyrůstala na Britney Spears

Redakce

Redakce

9. 8. 2010

Je dost možné, že newyorská undergroundová zákoutí vybrousila nový diamant. Alternativní (hard) rocková kapela The Pretty Reckless se zformovala před dvěma lety a dnes se těší čím dál větší popularitě. Letos tahle čtyřčlenná grupa vydá debutovou desku, kterou lze označit jako jednu z nejočekávanějších událostí rockového světa v roce 2010.

Newyorská kapela The Pretty Reckless, Zdroj: theprettyreckless.com

Hlavní tváří a duší téhle drsné kapely je na první pohled něžná blondýnka, americká herečka a modelka Taylor Momsen, kterou můžete vídat v kultovním seriálu Gossip Girl. Čerstvě sedmnáctiletá Američanka je však kovanou rockerkou od prvního piercingu až po drsný hlas. Širší veřejnost už nějakou dobu pobuřuje svými modely, líčením i projevem. Před nějakým časem ještě jako šestnáctiletá šokovala tvrzením, že jejím nejlepším chlapem v životě byla jedna její nejmenovaná sexuální pomůcka. Svojí drzou hlavou zase poprvé zaujala, když jen tak vyhodila původní formaci skupiny, protože hrála na její vkus až moc jemně.

Nově složená kapela podepsala nahrávací smlouvu s Interscope Records a pustila se do nahrávání nového materiálu, který byl inspirován Oasis, Nirvanou nebo The Beatles. Jako první výsledek své usilovné práce vydala skupina kritiky ověnčený první singl Make Me Wanna Die, který si prošlapal cestičku i na soundtrack k filmu Kick-Ass, který na jaře brázdil světová kina. Ze singlu se ve Velké Británii okamžitě stal hit. Šest týdnů kraloval oficiální britské rockové hitparádě a dokonce proklouzl do TOP 20 hlavního britského žebříčku, a to téměř s nulovou propagací.

Kapela brzy nato oznámila vydání speciálního čtyřtrackového EP, které obsahovalo pilotní singl Make Me Wanna Die a další tři písně, které fanoušci najdou i na debutové desce, jež celosvětově vyjde 31. srpna. Kapele s deskou pomáhalo zkušené producentské duo, Kato Khandwala a Ben Phillips, které má namočené prsty v úspěchu rockových band Paramore, Blondie nebo MayDay Parade. A výsledkem bude nefalšovaný rock’n’roll, jak slíbila frontmanka, která jako malá vyrůstala na Britney Spears.

Mezitím kapela oznámila druhý singl Miss Nothing, ke kterému natočila provokativní videoklip podle vzoru slavného obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho. Taylor Mamson s drsným doprovodem, se kterým byste si na kávu asi jen tak nezašli, propaguje spolu s novým singlem i další písně z očekávaného alba na americkém celonárodním turné Warped Tour. Rockový svět letos objeví tuto bezstarostnou, provokativní kapelu s charakteristickým retro lookem. A bude jen na téhle čtyřce, jestli tu tíhu – stejně jako její předchůdci – unese.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvačka newyorských The Pretty Reckless vyrůstala na Britney Spears