Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvačka Kate Bush vydává po šesti letech nové album, tvořené jejími dřívějšími singly

Redakce

Redakce

22. 3. 2011

FOTO: Kate BushOd jejího debutu The Kick Inside (1978) uplynulo více než třicet let, nyní ale hvězda uznávané britské zpěvačky začíná znovu stoupat. Kate Bush je opět ve studiu, kde pracuje na svých nejúspěšnějších singlech. Ty se v novější podobě objeví už brzy na jejím desátém albu, jež vydává po šesti letech.

FOTO: Kate Bush

Britská zpěvačka Kate Bush Zdroj: youtube.com

Album ponese název The Director´s Cut a bude tvořeno staršími hity z alb The Red Shoes (1993) a The Sensual World (1989). Kate Bush si dala za cíl doplnit písně novými vokály a přepracovat jen určité elementy, aniž by některá z písní ztratila na své původní originalitě. Úvodní přepracovaný singl Deeper Understanding si budeme moci poslechnout začátkem dubna, datum vydání kompletní desky je stanoveno na 16. května.

Od počátků kariéry Kate interpretovala své vlastní popové písně, často s prvky folkloru. S pomocí Davida Gilmoura podepsala teprve jako šestnáctiletá smlouvu s nahrávací společností EMI, u níž vydala svůj první debut. O tři roky později ovládla britské hitparády se svou písní Wuthering Heights a stala se zároveň první zpěvačkou, která tuto první příčku obsadila se svou vlastní písní.

Po narození syna v roce 1998 se zpívání přestala profesionálně věnovat a jen zřídka se objevovala na veřejnosti. Její první a zároveň jediné koncertní turné se uskutečnilo v roce 1979. Celkem vydala devět alb, z nichž poslední s názvem Aerial bylo dokonce nominováno na cenu Brit Awards v kategorii Nejlepší britské album roku 2006. Během své kariéry byla také třikrát nominována na cenu Grammy.

Dvaapadesátiletá zpěvačka, jež ovlivnila celou řadu umělců od Bjork a PJ Harvey až po R.E.M., dnes žije v Oxfordshire a kromě zpívání se věnuje psaní textů a hudební produkci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvačka Kate Bush vydává po šesti letech nové album, tvořené jejími dřívějšími singly