Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvačka Duffy chce skončit s hudební kariérou

Adriana Semlová

Adriana Semlová

25. 2. 2011

Před třemi roky se na britské hudební scéně objevila mladá zpěvačka, která vystupuje pod jménem Duffy. Její debutové album Rockferry se rázem stalo úspěšným. Po dvouleté pauze Duffy vydala desku s názvem Endlessly, která už takový úspěch nezaznamenala. Nyní zpěvačka přemýšlí o odchodu z hudebního šoubyznysu. 

FOTO: Duffy

Duffy přemýšlí o odchodu ze šoubyznysu, Zdroj: oficiální stránky zpěvačky

Dnes šestadvacetiletá velšská zpěvačka a skladatelka Duffy, vlastním jménem Aimée Ann Duffy, debutovala v roce 2008 s albem Rockferry. Tato deska se stala nejprodávanější deskou roku, prodalo se jí přes osm milionů kopií. Duffy z Rockferry vydala pět singlů včetně skladeb Mercy, Warwick Avenue nebo Stepping Stone. V roce 2009 vyhrála Grammy za nejlepší popové album.

Druhé album vyšlo 26. listopadu 2010 a setkalo se s negativním ohlasem. Některé recenze se shodly, že se úplně nevydařila spolupráce se zpěvákem a producentem Albertem Hammondem, který se spolu s Duffy autorsky podílel na všech skladbách. Představitelka stylu blue-eyed soul, který zahrnuje rhythm and blues, soul a pop, si od alba slibovala více.

Euforie, která vznikla po retro nahrávce Rockferry, už ale časem vymizela. Britský deník Daily Mirror čtenáře informoval podle anonymního zdroje, že je Duffy z nízké prodejnosti zdrcena a mrzí ji, že se novému albu nedaří ani v hitparádách. Nyní pochybuje, jestli volba stát se sólovou zpěvačkou byla správná.

Zpěvačka s velmi neobvyklým hlasem se prý nyní chystá věnovat soukromému životu, což jí umožní finance získané z první desky a také z reklamní kampaně pro Diet Coke. Blonďatá zpěvačka se však k případnému odchodu z hudební branže ještě oficiálně nevyjádřila.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvačka Duffy chce skončit s hudební kariérou