Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvačka Dáša Zázvůrková: Uklidňuje mě vyšívání

Devětadvacetiletá Dáša Zázvůrková má za sebou několik hudebně divadelních vystoupení, z nichž nejznámější je jazzová opera režírovaná bratry Formany s názvem Dobře placená procházka, kde hrála roli Vanilky. Zpívala ve sboru k muzikálu Bídníci, hostovala v Českém rozhlase v pořadu Tobogán. Pravidelně koncertuje v pražské Redutě s kapelou Golden swing a na kulturně-společenských akcích s kapelou Ginger band.

Zpěvačka Sáša Zázvůrková, Zdroj: archiv zpěvačky

Jak ses dostala k muzice?
Hudba mě provází už odmalička. Můj taťka je muzikant a chtěl, abych měla možnost tuto múzu milovat stejně jako on. Asi jako každá malá holčička jsem si přála být zpěvačkou, a tak jsem si pomalu plnila svůj sen.

Nikdy jsi nepřemýšlela o tom, že bys dělala něco jiného?
Na otázku Čím chceš být, až budeš velká? jsem až s překvapivou jistotou říkala, že budu zpěvačkou nebo herečkou. Pamatuju si, že babička s mamčou si přály, abych dělala jazyky. Chtěly ze mě mít letušku, překladatelku, ale to jsem jim bohužel nesplnila. I když teď studuji další vysokou školu, která je od umění dost daleko. Takže nikdy neříkej nikdy.

Takže se živíš jen hraním a zpíváním?
Studuji na Filozofické fakultě a nepředpokládám, že někdo studuje humanitní obor s úmyslem zbohatnout. Splnila jsem si sen a plním si jej dál – ať už prostřednictvím divadla, či studia. Zpíváním i hraním se živím. Někdy dobře, jindy lépe (smích).

Zpěvačka Dáša Zázvůrková

Kdyby sis měla vybrat mezi hraním a zpěvem, co by sis vybrala?
Určitě zpívání. Nikdy jsem netoužila hrát divadlo jako takové. Nějakým zvláštním obloukem si mě přitáhlo samo. Hraju a zpívám v divadle Semafor, hostovala jsem v Národním divadle v režii Miloše a Petra Formana a teď hraju i na prknech Klicperova divadla v Hradci Králové. Je to něco nepopsatelného a bez nějakého urputného přičinění. Neberu to jako samozřejmost, ale jako dárek, který jsem si v tu chvíli třeba zasloužila. Co mám ale na této práci ráda, je pestrost a svoboda. Činí mě to šťastnou a spokojenou.

V červenci proběhl křest tvého prvního alba s názvem Ať trvají ty nymfy. Jak jsi byla se křtem spokojená a kdo s tebou spolupracoval na tvém CD?
Je to moje první deska a myslím, že to je zázrak (smích). Bylo docela náročné dát dohromady tým špičkových lidí, sehnat finance, vybrat si písničky, najít dobré aranžéry, skladatele, textaře… Hostů tam bylo hodně; sponzoři,  přátelé, jisté osobnosti, kterých si velmi vážím. Například Dan Barták, výborný zpěvák a autor několika písní na mém albu, se kterým jsme na křtu zazpívali duet. Deska vznikla především díky Janu Hassenhörlovi a jeho orchestru. Spolupráce s takovou osobností je závazkem a inspirací. Český národní symfonický orchestr je orchestr špičkových muzikantů a je mi ctí být jeho součástí.

Kolik písní je na tvé nové desce a jakého jsou žánru?
Myslím si, že dnešní hudba si na žádné žánry nehraje. Muzika je buď dobrá, nebo je zbytečná. Ale spíš se přikláním k žánru šanson, soul. Mám na desce spoustu krásných textů od Sandry Vebrové, Václava Kopty a Jiřího Suchého. Písní je deset plus dva bonusy, zpívané jsou v češtině, angličtině a jedna bonusová píseň je v italštině.

Zpěvačka Dáša Zázvůrková

Máš na desce i nějakou píseň, kterou jsi složila sama?
Ano, je to píseň s názvem Zpověď, kterou jsem si složila sama a text mi s velkým pochopením napsala Sandra Vebrová. Proto má tahle píseň pro mě zvláštní význam, i když mám ráda všechny (smích). Uvidíme, jak si povedu dál.

Zpívala jsi v několika kapelách. Hraje některá z kapel doprovod na desce?
Ano. Jsem moc ráda, že mám na desce takové zázemí, jako je kontrabasista František Raba a pianista Milan Dvořák. Děkuju kluci (smích).

Zpěvačka Dáša Zázvůrková

Zpívala jsi ve sboru v muzikálu Bídníci. Přihlásila ses někdy na konkurz na roli v muzikálu?
Muzikál Bídníci je moje srdeční záležitost. Poprvé jsem ho viděla v Londýně a byla jsem nadšená! To, že jsem hrála v company, byla pro mě obrovská zkušenost. Nové tváře, inspirace, hezká přátelství. Konkurz jsem také dělala na roli Vanilky do Dobře placené procházky a vyšlo to. Za to jsem víc než ráda. Být součástí tak krásné společnosti a ještě ve Zlaté kapličce…

Co děláš, když nezpíváš, netancuješ, nehraješ? Jak odpočíváš?
Moc ráda chodím se psem na dlouhé procházky, hraju tenis… A taky například ráda vyšívám, to mě uklidňuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvačka Dáša Zázvůrková: Uklidňuje mě vyšívání