Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvačce Donně Summer vzdají hold Benga či Afrojack. Formou remixů

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

7. 10. 2013

Přední producenti elektronické hudby vzdají hold zesnulé zpěvačce Donně Summer na výběrovce Love to Love You Donna. Kompilace, která spatří světlo světa 22. října, bude obsahovat předělávky největších hitů legendární vokalistky.

FOTO: Donna Summer

Loni zesnulou zpěvačku Donnu Summer uctí současní producenti elektronické hudby. Reprofoto: youtube.com

Americká disko hvězda, jež zářila zejména v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, nemusí být mladším generacím tak úplně známa. Za svou kariéru trvající přes čtyři desetiletí zvládla LaDonna Gaines, jak zní její civilní jméno, nahrát celkem 15 studiových alb a od roku 1975 se téměř každý její vydaný singl umísťoval na nejvyšších příčkách hitparád.

Kompilace, jež nese částečně název po nejslavnějším hitu Love to Love You Baby, bude obsahovat celkem třináct skladeb. Je složena z dvanácti remixů od producentů jako Hot Chip, Afrojack, Laidback Luke či Benga a jednoho doposud nevydaného singlu, který produkoval proslulý hudebník Giorgio Moroder.

Přispěl i sám Moroder

Sám Moroder, jenž koprodukoval značnou část Summerové alb mezi lety 1975 a 1980, do výběrovky přispěl také předělávkou zmiňovaného hitu Love to Love You Baby, na kterém se již před lety podílel. Tento remix mohli slyšet návštěvníci Way Out West festivalu během vystoupení ve Švédsku, kterým Moroder zároveň nastartoval svou kariéru diskžokeje.

Nová deska vznikla zejména díky dlouholetému přátelství rodiny Summerových a Davida Fostera, předsedy vydavatelství Verve Music Group, u kterého kompilace také vyjde. Od počátku je tento projekt myšlen pouze jako vzdání holdu zpěvačce, jež vloni podlehla rakovině plic, a nejedná se tedy o dlouhodobou smlouvu s vydavatelstvím Verve.

Donna Summer se za svůj život prosadila dvaatřiceti hity v žebříčku Hot 100, přičemž 14 z nich se umístilo v desítce nejlepších. Mezi lety 1976 a 1982 nahrála více top 10 hitů než jakýkoliv jiný hudebník. Mezi singly, které obsadily první příčky hitparád, patří například Hot Stuff či Bad Girls.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvačce Donně Summer vzdají hold Benga či Afrojack. Formou remixů