Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zoufalé manželky: Nezoufejte, nejde o zoufalý seriál

Ne každý seriál začíná tak, že v pilotním díle zemře jedna z hlavních hrdinek, jen abychom se dozvěděli, že z ní bude v následujících několika sériích vypravěčka. Ale Zoufalé manželky z produkce americké televizní stanice ABC nejsou jen tak ledajaký seriál.

Zoufalé manželky..., Zdroj: distributor seriálu

Televize Prima teď odpoledne vysílá pátou řadu seriálu, v Americe začne na podzim sedmá. Přesto ani po letech neztrácí Zoufalky šmrnc, eleganci, vtip a napětí. Fairview je zdánlivě poklidné americké předměstí, kde žijí zdánlivě spořádaní občané se svými rodinami v pečlivě upravených domech s dokonalými předzahrádkami. Mezi těmito občany je i pětice přítelkyň – zoufalých manželek.

Lynette Scavová (Felicity Huffman), Bree Van de Kampová/Hodgeová (Marcia Cross), Susan Mayerová (Teri Hatcher), Gabrielle Solisová (Eva Longoria Parker) a v pilotním díle zesnulá Marie Alice Youngová (Brenda Strong) tvoří jádro, kolem kterého se v podstatě odehrávají všechny další příběhy. Každá z žen má svůj vlastní život, ve kterém řeší více či méně závažné problémy, a jak lze soudit podle počtu sezón, není jich málo.

Jak už to tak bývá, aby byl seriál úspěšný, musí být ústřední postavy dobře napsané a jejich charaktery musí už od počátku jasně poukazovat na to, že nebude o zábavu nouze. Takhle fungovali například Přátelé, kteří stáli pouze na jednotlivých charakterech. Zoufalé manželky ale musely kromě charakterů nabídnout i něco víc, o tom však později.

Každá z nich něco skrývá..., Zdroj: distributor seriálu

Všech pět žen je…

Lynette je jednak matka na plný úvazek (s manželem Tomem čekají v posledním díle páté dítě) a jednak velmi schopná kreativní ředitelka v reklamní agentuře, kde pracuje. Občas to ale vypadá, že vést na plný úvazek dva životy je i na ní trochu moc.

Gabrielle je bývalá modelka, která byla během své kariéry velmi úspěšná, ale jak se postupně dozvídá, nepříliš oblíbená. Kariéry se vzdala ve prospěch manželství s bohatým Carlosem Solisem, se kterým se usadili právě na Wisteria Lane. Bohužel ale zjišťuje, že život manželky v domácnosti není tak skvělý, jak si představovala.

Bree je oproti tomu přímo dokonalá žena v domácnosti – umí skvěle vařit, vždy má dokonale uklizeno a její vystupování je víc než distingované. Jenže i u ní platí, že nic není takové, jak se na první pohled zdá.

Susan je svobodná matka, která žije se svou dcerou Julie. Ovšem Susan je pravý opak Bree – neumí vařit, na domácí práce je víceméně levá, a tak se spíš stará dcera o ní než naopak.

Poslední z pětice žen je Marie Alice, která celý seriál vypráví. Fakt, že mladá zdánlivě šťastná žena spáchá sebevraždu, jen jasně poukazuje na to, že v jejím životě bylo nějaké strašné tajemství. Jaké?

Bree není jen dokonalá žena v domácnosti..., Zdroj: distributor seriálu

Tohle jsou ovšem příběhy všech pěti žen ve chvíli, kdy se s nimi v první řadě seznámíme. Postupem času se všechny trochu změní, projdou různými životními zkouškami a nástrahami. Najdou si nové partnery a ztratí staré, najdou si milence, rozvedou se, znovu se vdají, porodí děti a podobně. Nebudu tady rozebírat všech šest sérií, bylo by to nadlouho. Věřte ale, že jsou velmi zajímavé.

Detektivka, nebo romance?

V průběhu seriálu se na Wisteria Lane (ulice ve Fairview, kde všechny hlavní hrdiny bydlí) vystřídá mnoho různých postav. Každá z nich má svá vlastní tajemství a za sebou více či méně dramatickou minulost. Každá z nich také nějakým způsobem zasáhne do onoho zdánlivě poklidného světa ve Fairview.

Gabi, tohle přece není Carlos..., Zdroj: distributor seriálu

Zoufalé manželky je seriál, který chytře kombinuje vtip, ironii, drama a místy až detektivní zápletku. V seriálu dochází k vraždám, přepadením i vydírání, ale zároveň k objevování nenadálých přátelství a pomoci. Zkrátka a dobře – všechno hraje pro to, aby byly Zoufalky přesně tím seriálem, který vás hned tak neomrzí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zoufalé manželky: Nezoufejte, nejde o zoufalý seriál