×
TOPZINE.cz

Zoufalé manželky: Nezoufejte, nejde o zoufalý seriál

Ne každý seriál začíná tak, že v pilotním díle zemře jedna z hlavních hrdinek, jen abychom se dozvěděli, že z ní bude v následujících několika sériích vypravěčka. Ale Zoufalé manželky z produkce americké televizní stanice ABC nejsou jen tak ledajaký seriál.

Zoufalé manželky..., Zdroj: distributor seriálu

Televize Prima teď odpoledne vysílá pátou řadu seriálu, v Americe začne na podzim sedmá. Přesto ani po letech neztrácí Zoufalky šmrnc, eleganci, vtip a napětí. Fairview je zdánlivě poklidné americké předměstí, kde žijí zdánlivě spořádaní občané se svými rodinami v pečlivě upravených domech s dokonalými předzahrádkami. Mezi těmito občany je i pětice přítelkyň – zoufalých manželek.

Lynette Scavová (Felicity Huffman), Bree Van de Kampová/Hodgeová (Marcia Cross), Susan Mayerová (Teri Hatcher), Gabrielle Solisová (Eva Longoria Parker) a v pilotním díle zesnulá Marie Alice Youngová (Brenda Strong) tvoří jádro, kolem kterého se v podstatě odehrávají všechny další příběhy. Každá z žen má svůj vlastní život, ve kterém řeší více či méně závažné problémy, a jak lze soudit podle počtu sezón, není jich málo.

Jak už to tak bývá, aby byl seriál úspěšný, musí být ústřední postavy dobře napsané a jejich charaktery musí už od počátku jasně poukazovat na to, že nebude o zábavu nouze. Takhle fungovali například Přátelé, kteří stáli pouze na jednotlivých charakterech. Zoufalé manželky ale musely kromě charakterů nabídnout i něco víc, o tom však později.

Každá z nich něco skrývá..., Zdroj: distributor seriálu

Všech pět žen je…

Lynette je jednak matka na plný úvazek (s manželem Tomem čekají v posledním díle páté dítě) a jednak velmi schopná kreativní ředitelka v reklamní agentuře, kde pracuje. Občas to ale vypadá, že vést na plný úvazek dva životy je i na ní trochu moc.

Gabrielle je bývalá modelka, která byla během své kariéry velmi úspěšná, ale jak se postupně dozvídá, nepříliš oblíbená. Kariéry se vzdala ve prospěch manželství s bohatým Carlosem Solisem, se kterým se usadili právě na Wisteria Lane. Bohužel ale zjišťuje, že život manželky v domácnosti není tak skvělý, jak si představovala.

Bree je oproti tomu přímo dokonalá žena v domácnosti – umí skvěle vařit, vždy má dokonale uklizeno a její vystupování je víc než distingované. Jenže i u ní platí, že nic není takové, jak se na první pohled zdá.

Susan je svobodná matka, která žije se svou dcerou Julie. Ovšem Susan je pravý opak Bree – neumí vařit, na domácí práce je víceméně levá, a tak se spíš stará dcera o ní než naopak.

Poslední z pětice žen je Marie Alice, která celý seriál vypráví. Fakt, že mladá zdánlivě šťastná žena spáchá sebevraždu, jen jasně poukazuje na to, že v jejím životě bylo nějaké strašné tajemství. Jaké?

Bree není jen dokonalá žena v domácnosti..., Zdroj: distributor seriálu

Tohle jsou ovšem příběhy všech pěti žen ve chvíli, kdy se s nimi v první řadě seznámíme. Postupem času se všechny trochu změní, projdou různými životními zkouškami a nástrahami. Najdou si nové partnery a ztratí staré, najdou si milence, rozvedou se, znovu se vdají, porodí děti a podobně. Nebudu tady rozebírat všech šest sérií, bylo by to nadlouho. Věřte ale, že jsou velmi zajímavé.

Detektivka, nebo romance?

V průběhu seriálu se na Wisteria Lane (ulice ve Fairview, kde všechny hlavní hrdiny bydlí) vystřídá mnoho různých postav. Každá z nich má svá vlastní tajemství a za sebou více či méně dramatickou minulost. Každá z nich také nějakým způsobem zasáhne do onoho zdánlivě poklidného světa ve Fairview.

Gabi, tohle přece není Carlos..., Zdroj: distributor seriálu

Zoufalé manželky je seriál, který chytře kombinuje vtip, ironii, drama a místy až detektivní zápletku. V seriálu dochází k vraždám, přepadením i vydírání, ale zároveň k objevování nenadálých přátelství a pomoci. Zkrátka a dobře – všechno hraje pro to, aby byly Zoufalky přesně tím seriálem, který vás hned tak neomrzí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..