Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Zoologická zahrada v Praze nabízí bohatý program, nehledě na zimní počasí

Redakce

Redakce

3. 1. 2011

V Pražské zoo to žije i v lednu, přestože mrazy a sněhová nadílka spíš svádějí k zimnímu spánku. Zvířata potřebují péči, ať je venku jakékoli počasí. A stejně dobře je postaráno i o návštěvníky.

FOTO: Slonice v ZOO

Slonice v ZOO, Zdroj: zoozlin.eu

Příběh cestovatele

Během celého měsíce ledna najdete ve Vzdělávacím centru unikátní soubor fotografíí z celého světa. Více než třicet autorů, kteří prostřednictvím fotografií prezentují své příbehy, spojuje spolupráce s cestovatelským portálem Hedvábná stezka.

Tři králové

Zoo se loučí s Vánocemi a vánoční výzdobou a vy můžete být u toho. Putování Tří králů proběhne 8. ledna a králové rozhodně neponesou dary jen pro Ježíška.

Ornitologická vycházka

Zajímá vás, jak si žijí zimní obyvatelé Vltavy? 22. ledna se můžete zúčastnit ornitologické vycházky, kterou povede kurátor Zoo Praha Pavel Brandl. Sraz je v 8:30 u hlavního vchodu zoologické zahrady. A dalekohledy rozhodně nenechejte doma.

Cestovatelská setkání

Během ledna navíc probíhají ve Vzdělávacím centru cestovatelská setkání. Přednáškový cyklus se koná každé úterý od 18:00 hodin a vstupné činí 20 korun.

Program na leden:

4. leden – Indie, kterou vám představí diplomat Hynek Kmoníček
11.  leden – Severní Indie s indologem Martinem Hříbkem
18. leden – Kilimandžáro, safari a fotbal s Rudolfem Švaříčkem (CK Livingstone)
25. leden – Madagaskar s botaničkou Evou Smržovou

Večerní procházky v zoo

Pokud si chcete návštěvu v zoo zpestřit a dozvědět se přitom něco nového o zvířatech, Zoo Praha nabízí večerní procházky s průvodcem každý lednový pátek a sobotu, vyjma soboty 1. ledna.

Procházky začínají vždy v 17:30, 18:00 a 18:30, je však nutné se předem objednat buď telefonicky či emailem. První termín, tedy 8. ledna, od 17:30 je vyhrazen rodiči s dětmi, kterým je přizpůsoben i výklad. Ostatní termíny jsou určeny dospělým návštěvníkům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zoologická zahrada v Praze nabízí bohatý program, nehledě na zimní počasí