Menu
TOPZINE.cz
Cestování

ZOO: Ohlédnutí za rokem 2009 v Ústí a lednové procházky v Praze

Redakce

Redakce

7. 1. 2010

Mláďata levharta mandžuského; Autor: ZOO PrahaTento týden jsme informovali o vysoké návštěvnosti děčínské ZOO, s dobrými zprávami nezůstává pozadu ani Ústí nad Labem.

Mláďata levharta mandžuského, Autor: ZOO Praha

Mláďata levharta mandžuského, Autor: ZOO Ústí nad Labem

I když rok 2009 nebyl na severu Čech nejúspěšnější, přes to se návštěvnost vyšplhala na bezmála 168 tisíc, z toho skoro polovinu tvořily děti.

Další dobrou zprávou je počet odchovaných mláďátek. Celkem se jich narodilo 110. Mezi zajímavé exempláře patří dvojčata levharta mandžuského, lemuři, velbloudi dvouhrbí, africké antilopy, lamy nebo želvy uhlířské.

Nejzajímavějším číslem loňska je ale cifra 180. To je totiž počet adoptivních rodičů, kteří poskytli celkem 700 tisíc korun za adopci některého ze zvířátek.

Pražští lemuři, Autor: ZOO Praha

Pražští lemuři, Autor: ZOO Praha

Leden v pražské ZOO

V pražské zoologické zahradě se každý pátek a každou sobotu můžete s průvodcem vydat do vyhřívaných pavilonů. Prohlídky začínají v 17:00, 17:30 nebo v 18:00. První termín je přizpůsobený malým návštěvníkům a dva pozdější jsou zamýšlené pro starší návštěvníky.

Tyto procházky je nutné si rezervovat. Využít můžete telefonní číslo 296 112 230 nebo e-mail pr@zoopraha.cz. Cena vstupného je pro dospělé 200 korun a pro děti 110 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ZOO: Ohlédnutí za rokem 2009 v Ústí a lednové procházky v Praze