Menu
TOPZINE.cz
Cestování

ZOO Děčín: Oslava jubilea velkou návštěvností

Redakce

Redakce

5. 1. 2010

srnka-zoo-decinZpráva z děčínské ZOO k nám přinesla zajímavé informace. I přesto, že finanční krize zuří jako vichřice po celém světě, návštěvnosti ZOO vůbec neuškodila. Ba naopak.

Srnky v děčínském výběhu; Autor: Zoo Děčín

Srnky v děčínském výběhu; Autor: Zoo Děčín

V loňském roce stoupl počet návštěvníků zoologické zahrady o 2000 lidí, což překonalo číslo roku 2008. Ve statistice, která mapuje návštěvnost ZOO, se tak rok 2009 zapsal jako druhý nejúspěšnější. Celkové číslo přesáhlo 82 tisíc návštěvníků.  Tato cifra však nestačila na rekordmana, kterým byl rok 2007.

Mezi nejvýdělečnější měsíce patřily už tradičně červenec a srpen. Titul nárůst roku si zasloužil měsíc duben, kdy návštěvnost stoupla skoro o 5 tisíc hostů. Propad roku zaznamenaly statistiky v únoru.

Dobrou zprávou je, že větší část příchozích tvoří školáci, kteří se zde vzdělávali v ZooŠkole, což je středisko enviromentální výchovy, které nabízí velmi zajímavé projekty.

Těmito povzbuzujícími informacemi zoologická zahrada oslavila své 60. výročí.

Nová děčínská ozdoba

Od Nového roku mají  návštěvníci možnost vidět hříčku přírody. Nejnovějším přírůstkem je bílá srna obecná. Do Děčína přijela z ústecké zahrady, kde ji museli ošetřit kvůli jejímu zranění. Jednoletá srnka se dostala do společnosti dalších srn a také divokých králíků.

Albínská srnka; Autor: ZOO děčín

Albínská srnka; Autor: ZOO děčín

Mladičká samička se ale do volné přírody už asi nepodívá. Podle zoologa Romana Řeháka mají albínská zvířata problémy v přírodě, protože nedostatek očního pigmentu způsobuje poruchy vidění a světloplachost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ZOO Děčín: Oslava jubilea velkou návštěvností