Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Žoldnéři fantazie se setkají s nadšenci sci-fi literatury

OBR.: Sci-fi

Máte-li chuť k čerstvému jarnímu počasí přidat ještě svěží postřehy amerického spisovatele žijícího v Čechách, budete k tomu mít příležitost v rámci autorského čtení Jona Davise. Výtvarnou stránku literatury představí vernisáž výstavy v Památníku národního písemnictví a milovníci fantasy a sci-fi literatury se mohou těšit na setkání s nakladatelem Michalem Broncem.

OBR.: Sci-fi

Ilustrační obrázek - sci-fi a fantasy. Zdroj: sxc.hu

Jak vidí Čechy spisovatel z Chicaga Jon Davis, který česky napsal dvě humorné knihy Hezký víkend a volné pokračování s názvem Sousedi? To se můžete dozvědět při autorském čtení ve středu 4. dubna v Domě čtení (Ruská 192/1455, Praha 10). Začátek akce, která je doplněna o autogramiádu a diskuzi, je v 18 hodin.

Druhý ročník setkání příznivců žánru sci-fi

Slavnostní vernisáž k výstavě Za hřbety knih, které jsem nečetla se koná 5. dubna od 18 hodin. Kurátoři Památníku národního písemnictví (Obora Hvězda, Praha 6) připravili tuto výstavu, která se koná ve dnech 6. dubna až 8. května, z prací studentů AVU. Studenti ateliéru pod vedením Jiřího Kovandy a Vladimíra Skrepla vytvořili instalace, videa, malby či texty většinou přímo pro prostor letohrádku. Vernisáž se koná i u příležitosti zahájení sezóny 2011 Památníku národního písemnictví v Letohrádku Hvězda.

Ve druhém ročníku setkání s nakladatelem Michalem Broncem ze sci-fi a fantasy nakladatelství Straky na vrbě se můžete těšit na křest sborníku Žoldnéři fantasie, v němž jsou k nalezení nejlepší povídky ze stejnojmenné soutěže. V bohatém programu se dozvíte i něco o ostatních autorech spojených s nakladatelstvím. Akce CON na vrbě II. se koná 6. dubna od 15 hodin v prostorách městské knihovny (Náměstí 14. října 15/83, Praha 5).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Žoldnéři fantazie se setkají s nadšenci sci-fi literatury