Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Znělky z večerníčků: Chvilkový návrat do dětských let

Které melodie slýcháváte od nejútlejšího věku? Přece ty z večerníčků. Pojďte společně s námi zavzpomínat na dětská léta a také na ty nejlepší melodie z večerníčků!

Večerníček, Zdroj: archiv

Řada z nás jistě někdy v podvečer usedla k televizi, aby zhlédla ten či onen večerníček. V televizi jej můžeme vidět již více než 45 let. Za tu dobu odvysílala televize spoustu pohádkových příběhů, které jsou určené především dětem. Vše začíná vždy znělkou, která se používá více než tři desítky let, ovšem stále zůstala ve stejné podobě.

Pohádky z mechu a kapradí jsou jedním z tradičních večerníčků. Příběhy Křemílka a Vochomůrky z pařezové chaloupky mají jistě spoustu fanoušků, proto jako první přinášíme melodii právě z téhle animované pohádky, kde také zazářila Jiřina Bohdalová, která postavičky dabovala.

Dva kutilové, kteří sami vše vymyslí, udělají, opraví, ovšem výsledek je vždy katastrofální. Pat a Mat jsou pohádkové postavičky, které mají spoustu podobných dvojníků i v reálném životě. Možná proto je to další z nejoblíbenějších večerníčků, který mají rády nejen děti. A je to!

My jsme žáci třetí bé… zaznívá před každým dílem večerníčku, který vypráví o žácích Machovi a Šebestové, jež zažívají všelijaká dobrodružství. Utržené sluchátko, pes Jonatán a Horáček s Pažoutem. No kdo by neznal…

Kreslený večerníček o Maxipsu Fíkovi není žádným hitem poslední doby. Dobrodružství čtyřnohého velikána a jeho paničky Áji přišla na svět již v roce 1975. Scénář napsal Rudolf Čechura, ilustrace patří Jiřímu Šalamounovi. Hudbu má na svědomí Petr Skoumal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Znělky z večerníčků: Chvilkový návrat do dětských let