Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Znělka Hry o trůny skvěle sedí do písně Jamese Browna. Byl to úmysl?

Redakce

Redakce

14. 4. 2013

Na internetu se objevil remix písně Jamese Browna a titulní skladby k seriálu Hra o trůny a mají nebývale mnoho společného. Kromě toho, že dohromady zní jako by pro sebe byly stvořeny, zabývají se i hodně podobným tématem.

FOTO: James Brown

James Brown. Zdroj: Reprofoto youtube.com

O kombinaci Brownovy písně A Man’s World z roku 1966 a úvodní skladby seriálu Hra o trůny A Song of Fire and Ice se postaral izraelský DJ Rozroz. Jistě se najdou fanoušci, kteří zůstanou věrni originálu, ale u tohoto mixu by se dala udělat výjimka. Dohromady totiž zní, jako by už to tak mělo být od počátku, až se zdá, že v tom byl úmysl.

Zábava a děsivost v jednom

Epickou znělku amerického seriálu složil německý skladatel Ramin Djawadi, který má podíl i na hudbě k seriálu Útěk z vězení, za niž byl nominován na cenu Emmy. Jeho skladba k výpravnému seriálu, doplněna o hlas Jamese Browna, dostává nový rozměr a tvoří samostatnou skladbu s názvem A Man’s of Thrones World.

Stejně jako seriál, tak i původní Brownova píseň se dostává ke stejné myšlence. „Je to mužský svět, ale nebyl by nic, nic bez ženy nebo dívky,“ tvrdí zpěvák o seriálu. „Ve Hře o trůny jsou to muži, kteří si myslí, že je to jejich svět a soupeří mezi sebou o moc. Naproti tomu však jen žena může jejich svět zachránit od zkázy.“

Když se ozývá Brownův zpěv a v pozadí hraje A Song of Fire and Ice, zní to zábavně, určitým způsobem ale i děsivě. Při hlasitém poslechu z toho leckomu možná na zádech naskočí husí kůže.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Znělka Hry o trůny skvěle sedí do písně Jamese Browna. Byl to úmysl?