Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Známe všechny druhy těhotenských testů

Klára Brázdová

Klára Brázdová

3. 8. 2011

Opíráte se o umyvadlo a málem omdléváte. Aféra zralá do filmu. Hypnotizujete těhotenský test a čekáte na výsledek. Než se ale k takovému momentu dostanete, musíte vybrat ten nejlepší těhotenský test a také znát návod k použití. Tohle všechno pro vás připravil Topzine.cz!

Máte na výběr z několika druhů, Zdroj: sxc.hu

Měsíc zase pryč a přece jen je něco jinak. Menstruace nedorazila. Co teď? Koukáte na internet a hledáte příznaky těhotenství. Samozřejmě každý příznak sedí přesně na vás. Jste přesvědčená o tom, že za devět měsíců budete na porodním sále. Než začnete lítat sem a tam, křičet (ať už radostí nebo zoufalstvím) a říkat si „tak já teda budu máma“, kupte si těhotenský test.

Takový test vám totiž pomůže zjistit, zda opravdu těhotná jste. Je to taková domácí jistota, než porazíte ke svému gynekologovi. Kam pro něj ale vyrazit? Jednou z nejčastějších možností je lékárna. Tam vám totiž dokáží i pořádně poradit. Těhotenský test si můžete zakoupit i v obyčejné drogerii. Pro stydlivé máme samozřejmě také variantu. Na e-shopu si můžete test na určení těhotenství vybrat a nechat diskrétně poslat až domů.

Existuje několik druhů

Těhotenské testy si ženy nejčastěji vybírají podle ceny. Existují takové, které stojí okolo 30 Kč, můžete si však koupit i testy nad 150 Kč. Rozdíl je samozřejmě v přesnosti testů. V takovém případě radíme nešetřit, je lepší znát víceprocentní pravděpodobnost výsledku.

Většina druhů se prodává po jednom kusu. Jsou to papírové proužky, na kterých se po aplikování moči objeví jedna nebo dvě čárky. Pro jistotu však volte balení, kde jsou alespoň dva kusy testů. Dva jsou totiž vždy více než jeden.

Existují i takové testy, které vám prozradí týden těhotenství, Zdroj: sxc.hu

V drogeriích, lékárnách či na internetu jsou také k dostání testy, které jsou uložené v takzvané kazetě. Jedná se o umělohmotnou krabibičku, ze které sundáte kryt, počůráte příslušnou část a opět zavřete. Je to hygieničtější a také rychlejší. Takové testy však patří k těm dražším, ne však zpravidla.

Nové, moderní testy už dokážou i více než určení, zda jste opravdu těhotná. Digitální testy vám po použití dokáží i ukázat, v jakém týdnu těhotenství se právě nacházíte. Když se pak objednáváte ke gynekologovi, můžete mu i říct, jak daleko již jste, což je velká výhoda pro vás i pro vašeho doktora.

Důvěřuj, ale prověřuj

Přesto, že těhotenské testy této doby umí být přesné, může se vloudit chybička. Proto si kupujte vždy alespoň dva kusy a oba vyzkoušejte. Testujte ráno, s ranní močí je vše o něco přesnější. Špatný výsledek testu může způsobit stres, špatné použití testu nebo testování v krátké době od pohlavního styku.

Jak vlastně těhotenský test funguje?

Těhotenský test dokáže z moči rozpoznat hormon hCG, což je hormon těhotenství. Je-li hladina hormonu pozitivní, jste těhotná. Testování by se mělo provádět nejdříve sedm dní od početí. Tehdy může test rozpoznat těhotenství.

Většina žen se stydí při koupi těhotenského testu. Nemusíte se stydět! Je to přirozená věc, proto je také test ve volném prodeji. Pokud zjistíte, že jste těhotná, ihned se objednejte ke svému gynekologovi, další věci totiž budete řešit už s ním.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe všechny druhy těhotenských testů