Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Známe nejhorší knihu roku. Je to příručka s názvem Jak kakat na rande

Hana Mazancová

Hana Mazancová

14. 4. 2014

Vítězem v pořadí už 36. ročníku Ceny pro nejpodivnější knižní počin roku se stala humorná příručka s názvem Jak kakat na rande: Průvodce milenců etiketou toalety.

OBR: Jak kakat na rande

Nejhorší kniha roku? Příručka s názvem Jak kakat na rande. Zdroj: Prion Books Ltd

Cena za nejpodivnější knižní počin roku byla založena v roce 1978 a vyhlašuje ji britský magazín The Bookseller. První místo získala zmíněná příručka Jak kakat na rande, která v hlasování získala 30 %. Za ní těsně v závěsu jsou tituly s názvem Jsou pstruzi Jihoafričané? a Původ výkalů, obě obdržely 23 % hlasů, napsal The Bookseller.

Pomocník v choulostivých situacích

OBR: Příručka Jak kakat na rande„Veřejnost vybrala moudře. Nejenže zvolila titul, který vystihuje ducha této ceny, zároveň zvolila manuál, který může pomoci lidem v náročných a choulostivých situacích života,“ uvedl za pořadatele Horace Bent.

Osoba, která vítězný titul navrhne, získá podle Bentových slov „poměrně ucházející“ lahev červeného vína.

Nadšení z ceny neskrýval ani Roland Hall, editor knihy Jak kakat na rande. „Jsme velmi šťastní, z druhého místa bychom byli zklamaní,“ neskrýval své nadšení. Pocta je to prý pro autory i celý tým, který na knize pracoval a díky kterému mohla spatřit světlo světa.

Ostatně ani další z titulů od dvojice autorů Mats & Enzo nejsou žádnou neznámou. Již dříve se do nominací na Cenu pro nejpodivnější knižní počin roku dostaly jejich knihy s názvem Jak kakat na dovolené či Jak kakat v práci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe nejhorší knihu roku. Je to příručka s názvem Jak kakat na rande