Menu
TOPZINE.cz
Krása

Známe letní sporty, které jsou nejvhodnější na hubnutí do plavek

Redakce

Redakce

9. 7. 2012

Letní prázdniny jsou tady. Pro mnohé z nás to znamená více volného času a zároveň potřebu shodit pár kilo do plavek. A protože letní počasí skýtá plno možností, rozhodli jsme se vám trochu ulehčit výběr toho nejvhodnějšího sportu.

FOTO: Dívka v bazénu

Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Začněme tedy s něčím pro léto naprosto typickým – s plaváním. Tato aktivita má ohromnou výhodu ve své šetrnosti ke kloubům. Mohou ji tedy vykonávat i lidé, kteří mají různé problémy s koleny. Kromě toho  rovnoměrně posilujete celé tělo, ne jen určité partie.

Plavání má ale i jednu velkou nevýhodu. Ve studené vodě se totiž přebytečné kalorie spalují o něco hůř. Pokud tedy chcete zhubnout výrazně, zvolte si jiný sport, plavání je v tomto případě vhodnější pro zpevnění postavy.

Zamilujte si bílý sport

Tenis je běhavý a zábavný sport, u kterého můžete celkově zlepšit svou koordinaci a fyzickou zdatnost. Posilujete zde svaly na rukou i nohou. Je ale náročný na klouby, proto by se mu měli věnovat jen zdraví jedinci. Pokud jste raketu nikdy předtím v ruce nedrželi, doporučujeme investovat do trenéra nebo s sebou vzít zkušenějšího kamaráda.

FOTO: Kolo

Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Chcete-li při sportu obdivovat krásy přírody, určitě zkuste cyklistiku. Ideální je přibrat někoho do party, protože ve skupině je jízda zábavnější. Není třeba se nikam hnát, stačí začít na rekreační úrovni a případně si postupně přidávat. Nevýhodou cyklistiky je jednostranné zatížení těla, kdy posilujete především svaly na nohou, zatímco paže a trup mohou relativně odpočívat.

Při beach volejbalu se krásně opálíte

A nakonec plážový volejbal, který se dá provozovat snad v každém prázdninovém komplexu. Pokud tedy máte příležitost zahrát si na pláži, určitě neváhejte. Za prvé je to zábavné, za druhé se tak můžete seznámit s mnoha novými lidmi a za třetí také spálíte nějaké kalorie.

Běhání naboso v písku může být ze začátku docela náročné, ale pro klouby je to velice zdravé. Písek totiž tlumí nárazy, takže se nemusíte tolik bát, že si při výskoku na smeč a následném dopadu zraníte kolenní klouby, tak jak se to někdy stává u klasického volejbalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe letní sporty, které jsou nejvhodnější na hubnutí do plavek