Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Známe 7 důvodů, proč do pražského Roxy na Tata Bojs a Longital

Redakce

Redakce

27. 3. 2012

Slovenské duo Longital vystoupí ve středu 28. března v pražském klubu Roxy. Longital doplní frontman Tata Bojs Milan Cais a VJ Clad se postará o vizualizaci. Potřebujete ještě další důvody, proč vyrazit? Longital vám jich nabízí ještě sedm!

video
play-sharp-fill

Koncert Longital probíhá opět pod záštitou už třetího dílu projektu Departure, jehož hlavním záměrem je, aby renomované kapely a muzikanti představili své méně známé, ale za to velmi talentované kolegy.

Slovenské duo složené ze zpěvačky Shiny a Daniela Salontaye kombinuje alternativní elektroniku s jazzovými či folkovými prvky a lze je jen těžko zařadit do jasně vymezeného žánru. Tata Bojs už s Longital spolupracovali v rámci jejich loňské tour k albu Ležatá osmička, takže výběr Milana Caise není náhodný.

„Je to podle mě jedna z nejzajímavějších kapel současného „Československa“. Mají dobré texty a pěknou atmosféru písniček, které jsou křehké a potřebují nutně to správné vyznění,“ zdůvodnil svou volbu Cais.

7 důvodů, proč jít na společný koncert Longital a Milana Caise v rámci projektu Departure

1. Po delší době to bude první velký koncert Longital v Praze a také vůbec první koncert po návratu z americko-kanadské tour.

2. Budete mít jedinečnou šanci vidět nás s bubeníkem, který to dává „hovadsky razantně“! :) Milanovy vokály pak obohatí skladby Longital o nebývalou, tak trochu exotickou atmosféru.

3. Uslyšíte skladby Longital i Tata Bojs tak, jak jste je určitě ještě neslyšeli.

4. Svými okamžitými vizualizacemi bude celkovou atmosféru jednotlivých písniček dotvářet Milanův dlouholetý video spolupracovník VJ Clad.

5. Bude to koncert s hodně zajímavou, pro Longital charakteristikou instrumentací. Těšte se na hraní na kytaru smyčcem či samply poskládané z terénních nahrávek a zvuků.

6. Čeká vás hudba mísící v sobě vlivy různorodých kultur a nečekané a neobyčejné aranže a atmosféru.

7. Naše muzika vás roztančí i příjemně zklidní. Naše rozmarné texty o archetypálních životních zkušenostech vás pobaví stejně jako přimějí k zamyšlení.

FOTO: Milan Cajs z Tata bojs

Milan Cais se v minulosti angažoval i mimo svou domovskou kapelu a mohli jste ho slyšet například v kapelách Kašpárek v rohlíku, Sváteční pop, OTK nebo v Mig 21. Spolupráce s Longital bude však netradičně jedinečná. Milan prozradil, že se návštěvníci mimo písniček Longital mohou těšit i na některé kousky od Tata Bojs.

„Zajímavostí by mohla být velmi speciální verze písně Tata Bojs Ztraceni v překladu. Shina umí francouzsky a tak bude živě suplovat naši mademoiselle Zuzu z desky. To bude sranda, těším se na to,“ dodává Milan. Velkým lákadlem bude i vizualizace jednotlivých písní, o kterou se postará dlouholetý video spolupracovník Milana Caise VJ Clad.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe 7 důvodů, proč do pražského Roxy na Tata Bojs a Longital