Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Známe 7 důvodů, proč do pražského Roxy na Tata Bojs a Longital

Redakce

Redakce

27. 3. 2012

Slovenské duo Longital vystoupí ve středu 28. března v pražském klubu Roxy. Longital doplní frontman Tata Bojs Milan Cais a VJ Clad se postará o vizualizaci. Potřebujete ještě další důvody, proč vyrazit? Longital vám jich nabízí ještě sedm!

video

Koncert Longital probíhá opět pod záštitou už třetího dílu projektu Departure, jehož hlavním záměrem je, aby renomované kapely a muzikanti představili své méně známé, ale za to velmi talentované kolegy.

Slovenské duo složené ze zpěvačky Shiny a Daniela Salontaye kombinuje alternativní elektroniku s jazzovými či folkovými prvky a lze je jen těžko zařadit do jasně vymezeného žánru. Tata Bojs už s Longital spolupracovali v rámci jejich loňské tour k albu Ležatá osmička, takže výběr Milana Caise není náhodný.

„Je to podle mě jedna z nejzajímavějších kapel současného „Československa“. Mají dobré texty a pěknou atmosféru písniček, které jsou křehké a potřebují nutně to správné vyznění,“ zdůvodnil svou volbu Cais.

7 důvodů, proč jít na společný koncert Longital a Milana Caise v rámci projektu Departure

1. Po delší době to bude první velký koncert Longital v Praze a také vůbec první koncert po návratu z americko-kanadské tour.

2. Budete mít jedinečnou šanci vidět nás s bubeníkem, který to dává „hovadsky razantně“! :) Milanovy vokály pak obohatí skladby Longital o nebývalou, tak trochu exotickou atmosféru.

3. Uslyšíte skladby Longital i Tata Bojs tak, jak jste je určitě ještě neslyšeli.

4. Svými okamžitými vizualizacemi bude celkovou atmosféru jednotlivých písniček dotvářet Milanův dlouholetý video spolupracovník VJ Clad.

5. Bude to koncert s hodně zajímavou, pro Longital charakteristikou instrumentací. Těšte se na hraní na kytaru smyčcem či samply poskládané z terénních nahrávek a zvuků.

6. Čeká vás hudba mísící v sobě vlivy různorodých kultur a nečekané a neobyčejné aranže a atmosféru.

7. Naše muzika vás roztančí i příjemně zklidní. Naše rozmarné texty o archetypálních životních zkušenostech vás pobaví stejně jako přimějí k zamyšlení.

FOTO: Milan Cajs z Tata bojs

Milan Cais se v minulosti angažoval i mimo svou domovskou kapelu a mohli jste ho slyšet například v kapelách Kašpárek v rohlíku, Sváteční pop, OTK nebo v Mig 21. Spolupráce s Longital bude však netradičně jedinečná. Milan prozradil, že se návštěvníci mimo písniček Longital mohou těšit i na některé kousky od Tata Bojs.

„Zajímavostí by mohla být velmi speciální verze písně Tata Bojs Ztraceni v překladu. Shina umí francouzsky a tak bude živě suplovat naši mademoiselle Zuzu z desky. To bude sranda, těším se na to,“ dodává Milan. Velkým lákadlem bude i vizualizace jednotlivých písní, o kterou se postará dlouholetý video spolupracovník Milana Caise VJ Clad.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe 7 důvodů, proč do pražského Roxy na Tata Bojs a Longital