×
TOPZINE.cz

Známe 6 nejlepších míst k učení. Vyražte za studiem do kavárny

UceniNa studijních výsledcích se odráží i místo, ve kterém se učíte. Ať už zvolíte studovnu či kavárnu, musíte se cítit pohodlně a nic vás nesmí rozptylovat. Přinášíme 6 nejlepších míst k vyzkoušení.

Učení
Nenechte výběr místa k učení náhodě, FOTO: Martin Koubek, Topzine.cz

Základní poučka zní – střídejte místa. Jednotlivé učivo budete mít propojeno s prostředím, kde jste studovali, a snáze si na něj vzpomenete.

Někdo se raději učí sám a v klidu, jiní preferují učení ve skupině. Každá možnost má své pro a proti. Proto si ve svých studentských letech vyzkoušejte oboje a zjistěte, co je pro vás správná volba.

Doma v soukromí

Tradiční a ozkoušené místo všech studentů, které spoustě lidí vyhovuje. Dobře známým a klidným prostředím nemůžete nic zkazit. Pokud jste ale obětí prokrastinace, tuto možnost nechte jiným.

Doping v kavárně

Kavárna nebo cukrárna je, co se učení týče, naprostý top. Budete si připadat jako intelektuál z filmu. Mozek navíc při velkých výkonech potřebuje výživu ve formě cukru. Proč si ke studiu nedopřát horkou čokoládu nebo laskonku? Odměňte se za každý úspěch.

FOTO: I káva se umí usmívat
Káva vám chvilky strávené učením zpříjemní, FOTO: Veronika Weiszová, TOPZINE.cz

Na cestách

Cesta do školy a z ní je ztracený čas, který je vhodné využít právě k učení. Tím si zkrátíte dobu, kterou byste jinak studiu museli věnovat doma.

Volná učebna

Školní prostředí samo o sobě vybízí ke studiu. Volná učebna navíc neposkytuje podnět k jiné činnosti. Je tak důvěrně známá, že už v ní není nic zajímavého k vidění a od učení vás tedy nic nerozptyluje. Vyhledejte ji o polední pauze a nerušeně se připravte na odpolední test.

Učení s matkou přírodou

Vyražte se učit ven, dokud je ještě hezky. V přírodě budete totiž absolutně nerušeni a čerstvý vzduch vašemu mozku jen prospěje. V zimě, kdy už počasí tolik nepřeje, si nezapomeňte při učení alespoň na chvíli otevřít okno.

Čtěte také: Učte se méně a pamatujte si více

Studovna

K vykonávání studijních potřeb většina knihoven zřídila takzvané studovny. Jsou zásobeny jak naučnou literaturou a slovníky, tak i připojením k internetu. Vhodné jsou nejen k samotnému učení, ale i k zpracovávání referátů nebo seminárek.

Pokud spojíte příjemné prostředí s chutí naučit se, špatné známky proti vám nemají šanci. Jaké místo na učení preferujete vy?

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..