Menu
TOPZINE.cz
Studium

Známe 6 nejlepších míst k učení. Vyražte za studiem do kavárny

Redakce

Redakce

15. 10. 2012

UceniNa studijních výsledcích se odráží i místo, ve kterém se učíte. Ať už zvolíte studovnu či kavárnu, musíte se cítit pohodlně a nic vás nesmí rozptylovat. Přinášíme 6 nejlepších míst k vyzkoušení.

Učení

Nenechte výběr místa k učení náhodě, FOTO: Martin Koubek, Topzine.cz

Základní poučka zní – střídejte místa. Jednotlivé učivo budete mít propojeno s prostředím, kde jste studovali, a snáze si na něj vzpomenete.

Někdo se raději učí sám a v klidu, jiní preferují učení ve skupině. Každá možnost má své pro a proti. Proto si ve svých studentských letech vyzkoušejte oboje a zjistěte, co je pro vás správná volba.

Doma v soukromí

Tradiční a ozkoušené místo všech studentů, které spoustě lidí vyhovuje. Dobře známým a klidným prostředím nemůžete nic zkazit. Pokud jste ale obětí prokrastinace, tuto možnost nechte jiným.

Doping v kavárně

Kavárna nebo cukrárna je, co se učení týče, naprostý top. Budete si připadat jako intelektuál z filmu. Mozek navíc při velkých výkonech potřebuje výživu ve formě cukru. Proč si ke studiu nedopřát horkou čokoládu nebo laskonku? Odměňte se za každý úspěch.

FOTO: I káva se umí usmívat

Káva vám chvilky strávené učením zpříjemní, FOTO: Veronika Weiszová, TOPZINE.cz

Na cestách

Cesta do školy a z ní je ztracený čas, který je vhodné využít právě k učení. Tím si zkrátíte dobu, kterou byste jinak studiu museli věnovat doma.

Volná učebna

Školní prostředí samo o sobě vybízí ke studiu. Volná učebna navíc neposkytuje podnět k jiné činnosti. Je tak důvěrně známá, že už v ní není nic zajímavého k vidění a od učení vás tedy nic nerozptyluje. Vyhledejte ji o polední pauze a nerušeně se připravte na odpolední test.

Učení s matkou přírodou

Vyražte se učit ven, dokud je ještě hezky. V přírodě budete totiž absolutně nerušeni a čerstvý vzduch vašemu mozku jen prospěje. V zimě, kdy už počasí tolik nepřeje, si nezapomeňte při učení alespoň na chvíli otevřít okno.

Čtěte také: Učte se méně a pamatujte si více

Studovna

K vykonávání studijních potřeb většina knihoven zřídila takzvané studovny. Jsou zásobeny jak naučnou literaturou a slovníky, tak i připojením k internetu. Vhodné jsou nejen k samotnému učení, ale i k zpracovávání referátů nebo seminárek.

Pokud spojíte příjemné prostředí s chutí naučit se, špatné známky proti vám nemají šanci. Jaké místo na učení preferujete vy?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe 6 nejlepších míst k učení. Vyražte za studiem do kavárny