Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Značka Bebe zahalila kolekci do nevinné bílé. A zapomněla na spodní prádlo

Petra Červená

Petra Červená

10. 1. 2012

FOTO: bebe jaro/léto 2012Když zima, tak zasněžená krajina. Když bílá, tak s romantickým nádechem. V září v New Yorku představil návrhář značky Bebe Charles Benton jarní kolekci, která si vystačila s jedinou barvou.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 BEBE

Když chcete šokovat své okolí, oblečte se do průsvitných šatů, Zdroj: vogue.co.uk

Do zimních měsíců s typickým sněhem, mrazem a studenými, ale zářivými slunečními paprsky, se skvěle hodí kolekce plná bílé barvy. Charles Benton vidí v bílé čistotu, lehkost a romanci. A přesně taková byla i kolekce jaro/léto 2012.

Být či nebýt

Zakladatel firmy je íránsko-americký obchodník Manny Mashouf. První obchod otevřel v San Franciscu v roce 1976. Název je inspirován Shakespearovou hrou Hamlet, konkrétně známou replikou Být či nebýt. Značka Bebe se věnuje dámským ready-to-wear kolekcím, sportovnímu oblečení a nejrůznějším doplňkům.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 BEBE

Připravte se na sezónu bombarďáků

V březnu 2011 se návrhářem značky Bebe stal Charles Benton. Od roku 1985 do roku 1990 studoval školu umění Silvio D’Amico v Římě. O pět let později nastoupil na věhlasnou Central Saint Martins v Londýně. Poté pracoval pro návrháře Emanuela Ungara, Juliena Macdonalda nebo Guy Laroche.

Dotek sněhové vločky

Charles se ve svých návrzích vrátil do éry romantismu a bílou barvou ji lehce zidealizoval. Bílá je barva čistoty a poselství naděje, míru. Z použitého materiálu převládalo vyšívané hedvábí, bavlna a len.

Z romantismu do kolekce pronikly volánky, šněrovací korzet, nadýchané rukávy, náprsenky a nepřehlédnutelné bombarďáky.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 BEBE

Střízlivý kostýmek nebo cukrkandlové šaty?

Průsvitné šaty Charles lehce zneprůhlednil volánky či náprsenkou. Jako cukrové panenky vypadaly modelky v minišatech se širokou sukní, nabíranými rukávy a krajkou.

Kraťasy s úzkým topem a nezbytnými volánky pro změnu nabraly podobu negližé. Návratem do současnosti byly naopak kalhotové kostýmy s průsvitnou halenkou.

Drhání neboli macramé

Při výpravě do daleké minulosti romantismu nemohlo chybět použití starých technik, jakou je macramé neboli drhání. Párkrát se po mole prošly modelky v kalhotách a kraťasech nápadně podobných bombarďákům. A kruh romantismu se pomalu uzavíral šaty s krajkou nebo s využitím macramé.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 BEBE

Hravá a veselá kolekce značky Bebe

Šaty průsvitné a lehké jako pírko jsou pro nepřítomnost spodního prádla nositelné jen opravdu sebevědomými ženami. Žádná modelka se neobešla bez bílé paruky, bílých bot se šněrováním a slunečních brýlí.

Romantika kolekcí dýchala a prostupovala každým modelem bílé naděje. Charles se snažil ženám ukázat něhu a křehkost a to se mu i podařilo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Značka Bebe zahalila kolekci do nevinné bílé. A zapomněla na spodní prádlo