Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zmizení Alice Creedové na DVD: Thriller plný zvratů

Jiří Hannich

Jiří Hannich

17. 9. 2010

!DVD!Když se něco může pokazit, tak se to zákonitě pokazí. O tom by mohli vyprávět dva bývalí trestanci, kteří si pro únos vybrali nesprávnou oběť. Britský nezávislý thriller Zmizení Alice Creedové staví na dokonalém vykreslení psychologie postav, vtíravých pocitech napětí a strachu a dějové lince založené na nečekaných zvratech.

Mysleli si, že mají dokonalý plán..., Zdroj: allmoviephoto.com

Film

Vic (Eddie Marsan) a Danny (Martin Compston) se potkali ve vězení, kde vymysleli plán jak královsky zbohatnout. Rohodli se, že unesou dceru bohatého byznysmena Alici Creedovou (Gemma Arteton) a budou za ni požadovat výkupné ve výši dva miliony liber. Od začátku filmu tak sledujeme jejich přípravy na zločin (bez použití dialogů), především tedy přestavbu malého bytu na zvukotěsnou celu, kde hodlají držet svou oběť. Jenomže Alice Creedová není žádný krotký beránek, ale pěkně vychytralá mrcha, která se postará o to, že původní plán únosců dostane mnoho trhlin. Věci se začnou zamotávat a Vic s Dannym zjistí, že nemohou tomu druhému věřit.

Vypadá to, že ve Velké Británii se to jen hemží talentovanými režiséry, kteří jsou za minimální peníze schopni natočit strhující filmové kousky. Takřka ve stejné době jako nezávislé sci-fi Moon Duncana Jonese, na nějž Topzine rovněž upozorňoval, přichází do české distribuce na DVD právě Zmizení Alice Creedové, což je pro změnu celovečerní debut jiného chlapíka z Britských ostrovů Jonathana Blakesona. Rafinované zápletce snímku nijak neškodí, že se téměř po celou dobu odehrává mezi čtyřmi stěnami spoře zařízeného bytu. Ani s hereckým obsazením si Blakeson hlavu moc nelámal: jsou tu jen tři postavy, které deptá vzájemná nedůvěra.

...jejich oběti se to však vůbec nelíbí

DVD

Zvuk tohoto DVD je zklamáním: sice jsou k dispozici dvě verze (původní anglické znění nebo český dabing), ale v obou případech jen ve formátu stereo. Přitom prostorový zvuk se v dnešní době považuje za naprostou samozřejmost. Disk alespoň obsahuje interaktivní menu, jehož prostřednictvím můžete rychlet vyhledat jednotlivé scény filmu.

Žánr: Thriller

Stopáž: 96 minut

Režie: Jonathan Blakeson

Hrají: Gemma Arteton, Martin Compston, Eddie marsan

Zvuk: český, anglický

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zmizení Alice Creedové na DVD: Thriller plný zvratů