Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Zlomené srdce je vážný úraz!

Irena Siudová

Irena Siudová

7. 8. 2010

Všichni po ní touží…alespoň ve skrytu duše. Každý o ní alespoň jednou snil a jen málokdo ji nezažil. Láska. Slovo, které hýbe světem. Láska dokáže pohnout vším a snadno změní váš život v nádherný ráj. Stejnou silou dokáže zpustošit vše ve vás. Téměř každý z nás ji zažil a málokdo při ní neutrpěl úraz ze všech nejvážnějších. Zlomené srdce.

Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

Zlomené srdce – úraz často podceňovaný, braný na lehkou váhu. Přitom dokáže zabít. Kolik lidí ročně spáchá sebevraždu nebo nedej Bože vraždu právě kvůli zlomenému srdci? Statisitky o tom říkají své. Ale co už ve statistikách nenajdete je doživotní trauma, způsobené nešťastnou láskou, roky smutku a nedůvěry v druhé pohlaví.

Je nás tolik. Tolik, kteří se dennodenně pro někoho souží. Nejste v tom sami, ale řeči typu „to přebolí“, „pro jedno kvítí, slunce nesvítí“ a „takových ještě bude“, kolikrát místo pomoci jen rozjitří ránu na už tak bolavé duši.

Cítíte se smutní, slzy vám neustále tečou po tváři a v hlavě si dokáže jen stále dokola přehrávat ty krásné chvíle a říkáte si, že je to jen noční můra a že se k vám dotyčný vrátí. Potom zase přemýšlíte, co jste udělali špatně a co jste mohli udělat jinak. V noci se vám o tom druhém zdají sny a ráno, když se vzbudíte, tak jen na malý okamžik se probudíte s krásným pocitem, že to byl jen sen, že jste stále spolu. Jenže potom si uvědomíte, že nebyl a uvažujete, jak dlouho bude bolet jen pouhé nadechnutí bez toho druhého. Začínáte cítit zoufalou bezmoc, která vás svírá tak pevně, že ani nemůžete dýchat. Možná chcete umřít a vzdát to, protože tohle přece nemůžete překonat.

Zdroj: Marián Luha

Pak k vám přijde další, jiný pocit. Vztek. Zuříte a zlobíte se, že vás opustil/a a cítíte se jako oběť. Vždyť vám přece sliboval/a lásku až na věky, věrnost a společnou budoucnost. Jste jako raněné zvíře, které kope kolem sebe. Cítíte se tak? Opravdu věříte tomu, že vás dotyčný/á zklamal a že vám ublížil/a? Co když je to jinak?

Co když vás ve skutečnosti nezklamal člověk, ale jen vaše představa o něm?

Představovali jste si všechno možné a očekávali jste to a vaše očekávání vás zklamala. Co když jste si ve skutečnosti vysnili určitou představu o své lásce a pak když ta představa selhala, jste své zklamání obrátili na toho, o kom si myslíte, že vás měl milovat až do konce života? Zní to šíleně a možná to ani nechcete slyšet, ale láska není pokladnička, kam schováte své touhy a sny. Nemáte v ruce klíč, který vám udrží milovanou osobu uzamknutou při vás. Bylo to by to hezké, ale nejde to.

Dárek ve smirkovém papíře

Jsou lidé s nezlomnou vůli, kteří dokážou vždy vstát. Nejde o to kolikrát spadli, to umění totiž není v tom nikdy neupadnout, ale vždy znovu vstát. A jeden z těchto úžasných lidí vytvořil teorii o dárku zabaleném do smirkovém papíru. Nejjednodušeji se to dá vysvětlit, tak , že ačkoli se vám to teď zdá nemožné, tak rozchod může být ve skutečnosti požehnáním a štěstím. Že vám to přijde naprosto šílené? Co může být dobrého na tom, že mě opustila milovaná osoba, říkáte si? Samozřejmě, dárek zabalen ve smirkovém papíře vás nejprve poškrábe a vy teprve časem zjistíte, že v tom drsném obalu bylo ve skutečnosti požehnání.

Vzpomeňte si na lidi ve svém okolí. Víte třeba o příteli, kterého opustila holka a on byl na dně. Ale právě díky rozchodu poznal někoho jiného, koho si nakonec vzal a s kým byl opravdu šťastný. Nebo kamarádka, která se sbalila a rozhodla se odjet do ciziny, kde časem získala skvělé pracovní místo a její život se změnil v úžasné dobrodružství. A neříkali potom: „Nikdy bych nevěřil/a že budu šťastná že se se mnou rozešel/a, protože kdyby to neudělal/a tak bych nebyla tam, kde teď jsem a neměla to, co teď mám.“

Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

Láska také bolí

Láska je krásná, ale někdy bolí. Ale my to víme a jdeme do toho i s tím rizikem, že nás to bude bolet. Když skáčete z letadla s padákem taky tam někde ve skrytu duše myslíte na to, že se vám neotevře padák, riskujete. Ale jdete do toho. Stejně tak láska. Nikdo vám nikdy nezaručí, že spolu budete na věky. Ani vy přece nemůžete vědět, že ačkoli se vám to zdá v tuto chvíli nepravděpodobné, že člověka se kterým jste a kterého milujete, nebudete jednou chtít opustit. Slibujete lásku až na věky a teď v tuto chvíli to pro vás je láska až na věky. Myslet na budoucnost se někdy nevyplácí a je lepší žít současností.

Ale pokud patříte mezi ty, kteří právě utrpěli úraz zlomeného srdce, pak věřte, že právě čas je ten nejlepší lékař. A pokud náhodou máte takový šílený pocit, že se bez svého drahého už nemůžete ani nadechnout, pak ještě počkejte na další články, které vám postupně představí nejlepší léčebné postupy, jak vyléčit vaše zlomené srdce. I to je totiž možné, věřte nebo ne. Také samotní redaktoři se vám svěří se svými úrazy, protože ať chceme nebo ne, tenhle druh úrazu postihl minimálně jednou každého. A vědět, že v tom nejste sami je jedním z prvních kroků, který vám může pomoci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zlomené srdce je vážný úraz!